Понеділок, 27 Травня, 2024

Штучний інтелект Google виявляє рак легень краще за шістьох професійних онкологів

Алгоритм Google виявився ефективнішим у визначенні сучасного лиха всього людства – раку, а саме раку легень. Він краще виявляв захворювання в пацієнтів, ніж це вдалося шести професійним медикам із середнім стажем у 8 років.

При аналізі рентгенівських знімків штучний інтелект знаходив ракові утворення на 5% частіше, ніж професіонали. Він також на 11% рідше видавав фальш-позитивні результати.

Розроблений Google алгоритм здатний не лише визначати наявні ракові пухлини, але й передбачати ризик повторної появи захворювання через два роки. Модель робить це на 9,5% точніше, ніж професійні онкологи. Вона не лише прогнозує наявність раку, але й виставляє бали ризику, а також відзначає місце найімовірнішого розташування ракових пухлин у легенях.

Для досягнення поточних результатів штучний інтелект навчали на 42 000 знімків від майже 15 000 пацієнтів, 578 з яких захворіли на рак легень протягом року. Інформацію збирали фахівці Національного інституту здоров’я у США в 2002 році.

Рак легень є одним з найпоширеніших онкологічних захворювань у світі. За даними Всесвітньої організації з охорони здоров’я, щороку він забирає понад 2 млн життів і за своєю небезпекою наближається до раку молочної залози.

У Google також працюють над застосуванням штучного інтелекту для діагностики інших захворювань. Компанія тестує його для виявлення діабетичної ретинопатії. Аналіз фотографій сітківки також дозволяє алгоритму рекомендувати курс лікування для 50 захворювань очей із 94% точністю.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися