Субота, 20 Квітня, 2024

Штучний інтелект перевертає криміналістику та безпеку? Він показав, що відбитки пальців не унікальні

На допущені, що відбитки пальців унікальні для кожної людини, тримається значна частина нашого світу – від суворих кримінальних покарань до захисту даних у вашому смартфоні. Але може виявитися, що відбитки не такі унікальні, як вважалося. Це може зробити переворот в криміналістиці та безпеці.

Дослідники-бакалаври з Columbia Engineering виявили, що хоча розгалуження та кінцеві точки відбитків пальців можуть відрізнятися, кути та кривизна в центрі відбитка можуть бути однаковими для кількох людей.

Щоб визначити це, студенти використовували глибоку контрастну мережу та базу даних уряду США з 60 000 відбитків пальців, щоб вивчити спільні риси відбитків пальців. Вони передали в нейронну мережу пари відбитків, причому одні надходили від однієї людини, а інші — від різних людей.

Згодом мережа змогла визначити, чи належать відбитки одній людині, з точністю до 77 відсотків. Ця точність зросла, коли було представлено кілька пар відбитків.

Команда спочатку не розуміла, чому нейромережа визначала, що відбитки належать одній людині. Для людського ока надані відбитки пальців точно не здавалися схожими.

Щоб зрозуміти, що це просто визначення кутів і початкових точок хребтів, їм довелося вивчити процес прийняття рішень системою штучного інтлекту (ШІ). Таким чином, команда дійшла висновку, що ШІ використовував несподіваний криміналістичний маркер.

Перший журнал, до якого команда подала свої результати, відхилив їх із висновком: «Загальновідомо, що кожен відбиток пальця унікальний».

Професор техніки Ход Ліпсон наполягав на публікації історії, посилаючись на кількість невирішених випадків, які можна було б вирішити за допомогою цієї нової інформації.

«Це дослідження є прикладом того, як навіть досить простий штучний інтелект, враховуючи досить зрозумілий набір даних, може надати інформацію, яка десятиліттями вислизала від експертів», – сказав Ліпсон.

Хоча точності системи недостатньо для офіційного вирішення справи, вважається, що вона може допомогти визначити пріоритети в неоднозначних ситуаціях.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися