Четвер, 30 Травня, 2024

Створили навушники з грибів, що може відкрити шлях до екологічної електроніки

Сучасна електроніка та аксесуари надзвичайно токсичні для екології, і вже багато років йдуть пошуки заміни звичайного пластику на щось більш дружнє до природи. Наприклад, USB-дроти, в яких ізоляція розповзається за кілька місяців після розпаковування, є одним із варіантів на основі пластику, що розкладається. Але стартап Aivan пропонує піти далі і замість пластику використовувати грибок.

Інженери продемонстрували працездатність своєї ідеї, презентувавши навушники Korvaa, в яких пластикові елементи, шкіра та сітка замінили на матеріали, які виростили мікроорганізми. Дуга цих навушників надрукована на 3D-принтері пластиком з молочної кислоти дріжджів. Амбушури зроблені з гідрофобіну – піноподібного протеїну, який виробляє грибок, – а також з рослинної целюлози. Імітацію відчуття шкіри дає грибок. Сітка на динаміки зроблена з біосинтетичного шовку, який теж виробили мікроби. Зовнішній шар також є целюлозно-грибним композитом.

Навушники є лише прототипом, щоб довести працездатність концепції більш екологічної електроніки. При цьому в них не розмістили саму електроніку – дроти, динаміки тощо. В Aivan сподіваються продовжити розробку концепту.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися