Неділя, 26 Травня, 2024

Штучний інтелект вплине на 40% робочих місць і, ймовірно, посилить нерівність, каже глава МВФ

За словами голови Міжнародного валютного фонду, штучний інтелект вплине на 40% робочих місць у всьому світі. І «виключно важливо», щоб країни створювали системи соціального захисту, щоб пом’якшити цей вплив на вразливих працівників.

Штучний інтелект (ШІ) – термін для комп’ютерних систем, які можуть виконувати завдання, зазвичай пов’язані з рівнем людського інтелекту. Генеративний штучний інтелект може створювати дуже правдоподібний текст, зображення та навіть голос із простих підказок, введених вручну.

Аналіз МВФ, міжнародного кредитора останньої інстанції, говорить, що близько 60% робочих місць у країнах з розвиненою економікою, таких як США та Великобританія, піддаються впливу штучного інтелекту, і половина цих робочих місць може відчути неативний вплив.

Але ця технологія також допоможе підвищити продуктивність деяких людей, оскільки штучний інтелект покращить їх продуктивність, йдеться в повідомленні.

За даними МВФ, найбезпечнішими роботами з високим ступенем впливу є ті, які мають «високу комплементарність» до ШІ, тобто технологія допоможе їм у роботі, а не повністю її витіснить. Це включає в себе ролі з високим ступенем відповідальності та взаємодію з людьми, такими як хірурги, юристи та судді.

Вакансії з високим ступенем впливу з «низьким рівнем комплементарності» можуть бути витіснені штучним інтелектом. Вони включають телемаркетинг або холодні дзвінки людям, щоб запропонувати товари чи послуги. За словами МВФ, до професій із низьким рівнем впливу належать мийники посуду та виконавці.

За даними МВФ, ризик зайнятості на роботах зі штучним інтелектом становить 40% у країнах з ринковою економікою, що розвивається, за визначенням МВФ.

Крісталіна Георгієва, директор-розпорядник МВФ, сказала, що здатність штучного інтелекту впливати на висококваліфіковані робочі місця означає, що розвинені економіки стикаються з більшими ризиками, пов’язаними з технологією. Вона додала, що в крайніх випадках деякі робочі місця у великих економіках можуть зникнути.

«Приблизно половина вакансій може виграти від інтеграції штучного інтелекту, що підвищить продуктивність, — написала Георгієва в блозі, що супроводжує дослідження МВФ. – Для іншої половини програми штучного інтелекту можуть виконувати ключові завдання, які зараз виконують люди, що може знизити попит на робочу силу, що призведе до зниження заробітної плати та скорочення найму. У крайніх випадках деякі з цих робочих місць можуть зникнути».

Вона додала, що в більшості сценаріїв ШІ, ймовірно, погіршить загальну нерівність у глобальній економіці та може розпалити соціальну напругу без політичного втручання.

«Для країн вкрай важливо створити комплексні системи соціального захисту та запропонувати програми перепідготовки для вразливих працівників, — сказала Георгієва. – Таким чином ми можемо зробити перехід до ШІ більш інклюзивним, захищаючи засоби до існування та стримуючи нерівність».

Минулого року Організація економічного співробітництва та розвитку заявила, що професіями з найбільшим ризиком автоматизації за допомогою штучного інтелекту є висококваліфіковані професії, які становлять близько 27% зайнятості в 38 країнах-членах, включаючи Великобританію, Японію, Німеччину, США, Австралії та Канади. Зазначається, що найбільшому ризику піддаються кваліфіковані професії, такі як право, медицина та фінанси.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися