Сінгапурських офіціантів замінять дрони

Одна із сінгапурських компаній вважає, що літаючі дрони-офіціанти цілком можуть замінити людей. Вони надійні, функціональні і ніколи не захворіють в останню мить перед зміною. Тож в одному з місцевих ресторанів наїдки розноситимуть дрони Infinium Robotics. Вони зможуть нести до 2 кг їжі та напоїв. Це приблизно два кухлі пива, два келихи вина та піца.

Вони літатимуть над головами відвідувачів за наміченими траєкторіями за допомогою комп’ютерної програми, а орієнтуватимуться в просторі завдяки інфрачервоним датчикам, що будуть встановлені по периметру закладу.

У Сінгапурі їжа – дуже важлива частина місцевої культури. Тут багато ресторанів, кав’ярень та інших закладів громадського харчування. Регулярно відкриваються нові. Через те, що уряд Сінгапуру вжив заходи проти неконтрольованої іміграції, а молоді сінгапурці не дуже полюбляють працювати в обслузі через низьку зарплатню та соціальний статус, знаходити офіціантів стає все проблематичніше. Наприклад, мережа місцева F&B має 7 тис. вакансій. А багато власників навіть вимушені згортати бізнес через брак робочої сили.

Виконавчий директор Infinium Robotics Цзьуньянг Вун каже, що його дрони впливатимуть на продуктивність роботи людей. Офіціанти будуть не такими завантаженими і зможуть приділяти більше уваги конкретним клієнтам. Останні ж отримають більш якісне обслуговування та позитивні враження.

Так, дрони в приміщенні можуть становити небезпеку. Нещодавно в Нью-Йорку такий пристрій врізався в обличчя людини біля входу в ресторан TGI Fridays. Проте Цзьуньянг Вун каже, що дрони його фірми використовують камери та сенсори, щоб не врізатися в людей та не зіштовхуватися один з одним, а лопасті дронів приховані за металевими сіточками.

Чи приживеться така ідея?

Директор некомерційної організації Стейсі Чоу, який обідає в ресторані чотири рази на тиждень, думає, що цілком можливо. «Це забезпечить ефективність, особливо у великих закладах. Так що, цілком може бути, у майбутньому я відвідуватиму такі заклади. Але все ж обслуговування має бути персональним, тут людину роботом не заміниш», – каже вона.

Навіть у тих мережах закладів, де вже придбали дронів Infinium Robotics, визнають, що цілком офіціантів вони не замінять.

Едвард Чіа має шість ресторанів, у яких працюють 90 осіб. Він каже, що з дронами (а закупив він їх 40 одиниць) зможе перевести персонал на більш кваліфіковану роботу, наприклад, робити коктейлі та готувати їжу. Проте офіціанти в його закладах не зникнуть. Дрони нестимуть страви з кухні до спеціального столу, а звідти замовлення клієнтові нестиме офіціант. «Нам потрібен людський дотик», – зазначив він

За матеріалами BBC

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я