Неділя, 21 Квітня, 2024

Через 3G зв’язок подорожчає

Хоча в Україні встановили безпрецедентно низьку стартову вартість ліцензій на UMTS, це не дозволить операторам швидко повернути свої затрати. Тому зв’язок скоро може подорожчати, пише «Zaxid.net».

Дешевизна ліцензій пояснюється черговим знеціненням національної валюти, що відбулось вже після відкриття конвертів 16 лютого. У валютному еквіваленті їхня вартість знизилася майже вдвічі. Якби тендер на 3G пройшов за попередніми планами – у жовтні 2014 року, – тоді б держава отримала по $209 млн за лот. Зараз же влада змогла виручити лише по $95 млн за ліцензію.

Однак щоб повернути і ці кошти, українським операторам потрібно буде отримувати по 1,85 середньомісячної виручки (ARPU) порівняно із сьогоднішніми затратами. Якщо сьогодні абоненти платять в середньому по 35 грн/міс., то ціни можуть зрости так, що їхні затрати складатимуть 64 грн/міс. Це вже підтвердив «Українським новинам» директор з питань корпоративного управління і контролю «МТС Україна» Олег Проживальський.

Цей показник ARPU, що розраховується на душу населення, співвимірний з іншими європейськими країнами. До прикладу, у Великобританії він становив 7,83 місячної виручки. Найшвидше повернення інвестицій було лише в Австрії та Нідерландах – там ARPU збільшили на 0,66 та 1,36, відповідно.

За його словами, загальний обсяг інвестицій у розбудову 3G складе близько $1 млрд, а першими містами,  в яких буде запущено зв’язок нового покоління, стануть Київ, Одеса та Львів.

  • Теги
  • 3G
TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися