Четвер, 29 Лютого, 2024

Скільки паперу потрібно, щоб надрукувати весь інтернет?

Навіть експерти Google радять зберігати важливі дані на папері. Але скільки ж його знадобиться для цілого інтернету? На це питання відповіли двоє студентів британського Лестерського університету – Джордж Харвуд та Евангелін Уокер.

Для початку вони підрахували, скільки паперу потрібно для роздрукування всіх сторінок Вікіпедії, – 70 859 865. Саме такої товщини виявиться паперовий варіант цієї енциклопедії, якщо він колись побачить світ в аналоговій формі.

Потім студенти екстраполювали розмір однієї сторінки Вікіпедії на загальну кількість веб-сторінок в інтернеті – приблизно 4,5 мільярди. Вони також врахували різні варіанти і формати веб-сторінок. У результаті вийшло, що для роздрукування всього інтернету потрібно близько 136 мільярдів сторінок формату A4. Якщо скласти таку кількість аркушів у стопку, то її висота буде понад 13 тисяч кілометрів.

Студенти не уточнюють розмір шрифту, розмір полів і міжрядкового інтервалу на сторінках. Тому можна вважати, що використовувалися стандартні величини.

Але Харвуд і Уокер на цьому не зупинилися і підрахували, скільки дерев треба для друку такої кількості аркушів, – 16 мільйонів. Це майже втричі більше, ніж загальна кількість дерев у Нью-Йорку.

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися