Четвер, 30 Травня, 2024

Скільки заряду можна заощадити, встановивши чорні шпалери на OLED-екрані

Принцип роботи екрана типу OLED робить його енергоспоживання залежним від кольору. На відміну від LCD, енергоспоживання яких залежить лише від яскравості підсвічування. Сучасні гаджети дедалі частіше отримують OLED-екрани, і часта порада для заощадження енергії – встановлення темної теми оформлення та чорних шпалер. Експерти з форуму XDA підрахували, скільки саме заряду вдасться зберегти таким чином.До речі, OLED екрани також мають схильність вигоряти, і чим більша яскравість, тим швидше це відбувається. Для сучасних AMOLED-дисплеїв достатньо лише кількох тижнів роботи, щоб статичні зони (кнопки навігації чи панель сповіщень) вигоріли.

Експеримент проводили з вимкненими Wi-Fi, мобільною мережею, GPS та Bluetooth. Піддослідним був HTC Desire з домашнім екраном, на якому встановлений стандартний годинник HTC (білий фон з погодою).

Експеримент проходив у два етапи, які тривали по 15 хвилин: максимальна яскравість екрана та яскравість 20%. При максимальній яскравості стандартні шпалери HTC Desire споживають за цей час близько 5%. Повністю чорні шпалери знижують енергоспоживання до 3%. При яскравості 20% стандартні шпалери смартфона споживають за 15 хвилин 3%, тоді як чорний фон за цей час зменшує заряд лише на 2%.

Результати експерименту показують, що при яскравості екрана на рівні 20% та чорних шпалерах можна зекономити до 6% заряду батареї. При роботі екрана на повній яскравості економія складе до 8% у годину.

У 2011 році ведучий наукового шоу Стів Моулд провів експеримент, який показав, що на OLED-екранах білі пікселі споживають у 5,8 раза більше енергії, ніж чорні пікселі. За його підрахунками, встановивши темний фон, можна за день заощадити до 18% заряду акумулятора. Свої тести експерт проводив на гаджеті Nexus S.

До речі, OLED екрани також мають схильність вигоряти, і чим більша яскравість, тим швидше це відбувається. Для сучасних AMOLED-дисплеїв достатньо лише кількох тижнів роботи, щоб статичні зони (кнопки навігації чи панель сповіщень) вигоріли. З цим стикнулися, наприклад, користувачі топових флагманів Google Pixel 2 та iPhone X, які коштують $700-$1000. Google у Pixel 2 випустила патч, з яким навігаційні кнопки почали приховуватися з екрана. Apple рекомендує власникам iPhone X не залишати на тривалий час статичне зображення, встановити мінімальний час активної роботи, а також зменшити яскравість.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися