Скільки заряду можна заощадити, встановивши чорні шпалери на OLED-екрані

До речі, OLED екрани також мають схильність вигоряти, і чим більша яскравість, тим швидше це відбувається. Для сучасних AMOLED-дисплеїв достатньо лише кількох тижнів роботи, щоб статичні зони (кнопки навігації чи панель сповіщень) вигоріли.

Принцип роботи екрана типу OLED робить його енергоспоживання залежним від кольору. На відміну від LCD, енергоспоживання яких залежить лише від яскравості підсвічування. Сучасні гаджети дедалі частіше отримують OLED-екрани, і часта порада для заощадження енергії – встановлення темної теми оформлення та чорних шпалер. Експерти з форуму XDA підрахували, скільки саме заряду вдасться зберегти таким чином.До речі, OLED екрани також мають схильність вигоряти, і чим більша яскравість, тим швидше це відбувається. Для сучасних AMOLED-дисплеїв достатньо лише кількох тижнів роботи, щоб статичні зони (кнопки навігації чи панель сповіщень) вигоріли.

Експеримент проводили з вимкненими Wi-Fi, мобільною мережею, GPS та Bluetooth. Піддослідним був HTC Desire з домашнім екраном, на якому встановлений стандартний годинник HTC (білий фон з погодою).

Експеримент проходив у два етапи, які тривали по 15 хвилин: максимальна яскравість екрана та яскравість 20%. При максимальній яскравості стандартні шпалери HTC Desire споживають за цей час близько 5%. Повністю чорні шпалери знижують енергоспоживання до 3%. При яскравості 20% стандартні шпалери смартфона споживають за 15 хвилин 3%, тоді як чорний фон за цей час зменшує заряд лише на 2%.

Результати експерименту показують, що при яскравості екрана на рівні 20% та чорних шпалерах можна зекономити до 6% заряду батареї. При роботі екрана на повній яскравості економія складе до 8% у годину.

У 2011 році ведучий наукового шоу Стів Моулд провів експеримент, який показав, що на OLED-екранах білі пікселі споживають у 5,8 раза більше енергії, ніж чорні пікселі. За його підрахунками, встановивши темний фон, можна за день заощадити до 18% заряду акумулятора. Свої тести експерт проводив на гаджеті Nexus S.

До речі, OLED екрани також мають схильність вигоряти, і чим більша яскравість, тим швидше це відбувається. Для сучасних AMOLED-дисплеїв достатньо лише кількох тижнів роботи, щоб статичні зони (кнопки навігації чи панель сповіщень) вигоріли. З цим стикнулися, наприклад, користувачі топових флагманів Google Pixel 2 та iPhone X, які коштують $700-$1000. Google у Pixel 2 випустила патч, з яким навігаційні кнопки почали приховуватися з екрана. Apple рекомендує власникам iPhone X не залишати на тривалий час статичне зображення, встановити мінімальний час активної роботи, а також зменшити яскравість.