Неділя, 3 Березня, 2024

Apple може готувати пристрій Star: ноутбук на базі iOS

Аналітику Bloomberg Марку Гурману стало відомо, що Apple готує зовсім новий пристрій. Цей гаджет називається Star та вже існує у вигляді прототипів, які тестують співробітники компанії. Інформації про нього дуже мало, але попередньо відомо, що це – ноутбук на власних процесорах Apple та під управлінням iOS.Star

У 2016 році з’явилися перші чутки, що Apple планує перевести свої комп’ютери на мобільні процесори власної розробки. Починаючи з 2006 року компанія використовує чіпи Intel x86. Свої процесори Apple почала розробляти у 2010 році.

Проект Star знаходиться в стадії прототипів, які виготовляє Pegatron – партнер Apple у Китаї, що випускає також інші гаджети на iOS. Прототипи девайсів Star виробляють уже з січня 2018 року.

За попередньою інформацією, Star отримає сенсорний екран, слот для SIM-карток, компас, GPS. Він також буде захищеним від потрапляння води. Але найцікавіше те, що цей девайс матиме EFI (Extensible Firmware Interface) – систему завантаження, яку використовують сучасні комп’ютери, з Mac включно. Спираючись на цю інформацію, аналітики вважають, що Star може бути першим комп’ютером з процесором ARM.

Девайс має розпочати нове сімейство пристроїв, яке працюватиме на модифікованій версії iOS. Експерти прогнозують його появу у 2020 році.

Чіпи ARM мають меншу продуктивність за процесори x86, які випускають AMD та Intel. Однак рішення ARM мають у собі низку вбудованих компонентів, разом з GPS та LTE, а також споживають значно менше енергії. Завдяки цьому на їхній основі значно простіше створювати ПК та ноутбуки, які завжди будуть на зв’язку, майже як смартфони сьогодні. Подібні лаптопи активно розробляють Microsoft та Qualcomm, і їхні партнери вже випустили перші такі гаджети – це моделі HP Envy x2 та ASUS NovaGo.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися