Скільки коштуватиме 5G: стали відомі перші тарифи

Оператор KT пропонуватиме безлімітний інтернет вже за 70 доларів.

У світі вже тривалий час працює кілька комерційних мереж 5G, як заявляють їхні розробники, але досі таємницею залишалася вартість такого сервісу. У Південні Кореї, яка однією з перших впроваджує нові мобільні технології, оператори розкрили вартість гігабайтів у 5G.

Мінімальна вартість пакета 5G у Південній Кореї складе близько 48 доларів для всіх трьох операторів (SK Telecom, KT та LG U+). У базовий пакет входять 8 ГБ трафіку для операторів SK Telecom і KT, а також 9 ГБ для LG U+.

Набагато вигіднішими виявляються пакети більшого обсягу. Наприклад, за 66 доларів користувачі SK Telecom і LG U+ отримають 150 ГБ трафіку в мережі 5G. А за 84 долара вони зможуть завантажити 200 та 250 ГБ відповідно. Оператор KT пропонуватиме безлімітний інтернет вже за 70 доларів.

Оператори в цій країні ще не квапилися представляти свої дешеві тарифи на зв’язок п’ятого покоління. Встановити мінімальні ціни їх змусила влада, яка вважає, що інакше оператори можуть задати надто високий цінник, що зробить 5G непопулярним у користувачів та сповільнить його розвиток.

На початку літа 2018 року оператор на Близькому Сході Ooredoo заявив, що запустив першу комерційну мережу 5G, але користуватися нею можна тільки на деяких типах девайсів – дронах, «розумних» воротах тощо. Також оператор Etisalat повідомив у травні 2018, що запустив свою комерційну мережу 5G в Об’єднаних Арабських Еміратах, хоча купити девайс та підключитися до неї можна буде не раніше наступного року.

У серпні 2018 року фінський оператор Elisa також заявив, що запустив днями першу у світі комерційну мобільну мережу п’ятого покоління зв’язку. Представники оператора кажуть, що вже можна підключатися до 5G-тарифів, однак самих тарифів не навели.