Середа, 29 Травня, 2024

Скільки смартфонів українці можуть купити на одну зарплату

Чи то смартфони стали дешевшими, чи в Україні покращилася економічна ситуація. Аналітики підрахували, що сьогодні за свою середню зарплату українець може купити майже два смартфони, тоді як ще кілька років тому грошей вистачало тільки на один апарат.

За даними експертів, на першу половину 2019 року співвідношення середньої зарплати та вартості середнього смартфона демонструє найвищий показник за останні шість років – 1,9. Це означає, кажуть аналітики GfK Ukraine та інтернет-магазину MOYO, що однієї середньостатистичної зарплати українця вистачить майже на два середньостатистичних смартфони.

У доларовому еквіваленті максимальну зарплату співвітчизники отримували у 2013 році (дані взяті в період з 2013 по 2019 роки включно). Проте за шість років смартфони істотно подешевшали. При середній зарплаті $394 і ціні смартфона $241 в 2013 році індекс склав 1,6. Тоді як на початок 2019 року він виріс до 1,9 ($385 – середня зарплата і $203 – середня ціна смартфона).

Мінімальне значення «індексу смартфона» – 1,1 – припало на 2015 рік, коли при середній зарплаті $172 за смартфон віддавали $163. У 2015 році зафіксовані і мінімальні продажі смартфонів – 3,2 млн, тоді як за підсумками 2018 роки українці придбали 5,4 млн «розумних телефонів».

Аналітики говорять, що у «важкі часи» українці не тільки купували менше гаджетів, а й вибирали більш дешеві моделі. При поліпшенні економічної ситуації зросла як кількість продажів, так і середня ціна смартфона.

Смартфони сьогодні демонструють тенденцію до зростання ціни, наприклад, Xiaomi офіційно повідомила, що про дешеві флагмани доведеться забути. У такому разі постає питання, чи варто віддавати кілька сотень доларів за топовий апарат, або можна обмежитися дешевшою альтернативою. Адже уже кілька років доступні апарати можуть виконувати завдання нарівні з флагманами.

При виборі смартфона експерти радять подумати, коли ви захочете його змінити. Якщо ви плануєте користуватися смартфоном рік-два, краще дивитися в бік дешевших моделей. Якщо термін використання буде 4-5 років, тоді можна розглядати дорожчі варіанти. Сьогодні середній термін експлуатації мобільника становить 32 місяці (2,6) років.

Загалом при виборі смартфона варто керуватися простим правилом: ціна апарата не повинна перевищувати 1% вашого річного доходу.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися