Четвер, 30 Травня, 2024

Прихований майнінг стає справжньою пандемією для ПК

Згідно з даними McAfee Labs, обсяги прихованого майнінгу за останній рік виросли більш ніж удвічі.

Статистика, зібрана за другий квартал 2018 року, свідчить про понад 2 млн випадків проникнення вірусів і шкідливого ПЗ у системи ПК з метою їхнього використання для майнінгу. Фахівці стверджують, що нові віруси поширюються швидше і зупинити їх вкрай складно: у другому кварталі зареєстровано на 86% більше атак, ніж у першому.

Популярність майнерджекінгу зростає в геометричній прогресії: у кінці 2017 року було відомо про 500 тис. подібних вірусів, у першому кварталі 2018-го – уже про 3 мільйони, а в другому – про 5 мільйонів. На тлі цього спостерігається стрімке зростання активності шкідливого ПЗ – більш ніж на 600%.

У відділі безпеки McAfee попереджають, що скрипти прихованих майнерів постійно модифікуються, тому виникають труднощі з їхнім виявленням і вимкненням.

Із чим це пов’язано?

McAfee Labs виявили стрімке поширення прихованого майннінгу в кінці 2017-го. Провідний співробітник Лабораторії Крістіан Бік вважає, що це викликано появою нового об’єкта для атак.

Прихований майнінг

«Інтернет речей» постійно розвивається, і до мережі підключається все більше побутових малопотужних девайсів. Якщо раніше навіть старі ПК вважалися невигідними для майнінгу, то зараз для видобутку можуть використовувати навіть роутери і відеозаписувальні пристрої. Кількість подібної техніки дозволяє зловмисникам отримувати величезний прибуток за рахунок сумарних обчислювальних потужностей.

Тетяна Деденчук
Тетяна Деденчук
Тетяна навчається в університеті та працює журналістом. Вона пише шикарні огляди android-іграшок, знається на темі blockchain та любить подорожувати.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися