Слабкі паролі підвищують безпеку

Звичайна логіка та десятирічний досвід експертів з комп’ютерної безпеки підказують, що для максимального захисту своїх інтернет-акаунтів варто кожного разу використовувати унікальний складний пароль. Однак нещодавнє дослідження Microsoft та канадського Університету Карлтона показує, що це хибна думка. Вони довели, що для максимальної безпеки можна також часто використовувати однакові слабкі паролі на кшталт «qwerty».

За їхніми даними, слабкі паролі варто використовувати для того, щоб можна було краще запам’ятати складні паролі. Останні вони радять встановлювати на важливих сервісах: банківських облікових записах, електронній пошті тощо. А слабкі паролі, на думку науковців, можна не лише встановлювати, але й використовувати один і той самий для різних неважливих сайтів. У такому разі викрадення чи злам подібного веб-сервісу не спричинить великої шкоди. При цьому не доведеться запам’ятовувати багато складних цифробуквених комбінацій, і тому складний пароль від важливих сервісів не забудеться.

Самі користувачі частково виконують цю інструкцію вже давно: проведене декілька років тому дослідження показує, що в середньому на інтернет-абонента приходиться 26 сервісів, які 66% з них захищають лише п’ятьма паролями. При цьому кожен 25-й учасник того опитування взагалі не переймається різними паролями та використовує один для всіх сервісів.