Середа, 19 Червня, 2024

В Android з’явилася опція, яка може покласти край рут-доступу та модифікованим прошивкам

Google продовжує обмежувати права користувачів Android: компанія тримає курс на видалення рут-доступу. Точніше, рут-доступ залишиться, але його наявність зробить пристрій менш функціональним. Раніше суперкористувач давав повну свободу дій у гаджеті.

рут

Деякі програми вже не працюють, якщо знаходять на мобільнику активований суперкористувач. Так робить, наприклад, платіжна система Android Pay. Недавно користувачі також почали скаржитися, що вони не можуть завантажити клієнт Netflix з Google Play при наявності повних прав користування своїм смартфоном. Деякі експерти пов’язують це з тим, що Netflix перейшов на систему захисту контенту Widevine DRM від Google.

Фахівці ресурсу Android Police з’ясували, що Netflix може бути не єдиним таким додатком. Вони знайшли в коді магазину Google Play нову функцію, що дозволяє розробникам вибрати, чи буде їхній додаток доступний на пристроях з рут-доступом.

Опція SafetyNet має три режими. Перший – її можна вимкнути. У другому її можна активувати, щоб унеможливити установку додатків на пристрої, які не пройшли перевірку цілісності. Саме так офіційно називаються девайси з рут-доступом або на модифікованих прошивках. Додатково також можна забороняти інсталяцію на пристрої, які не мають сертифікації Google.

Це відрізняється від того, що SafetyNet пропонує сьогодні. Зараз ця функція дозволяє інсталювати додатки типу Android Pay чи Pok?mon Go, які перевіряють наявність рут-доступу. Перевірка відбувається під час установки. Але в майбутньому перевірка відбуватиметься, коли ви лише переглядатимите додатки у Play Store.

Рут-доступ не є винаходом виключно Android. Ця мобільна ОС заснована на ядрі Linux, де рут-доступ є добре відомим і є одним з елементів безпеки. Тому із самого початку сучасної ери смартфонів ентузіасти й вправні користувачі отримували доступ у своїх телефонах для внесення змін і додавання нових функцій.

На самому початку еволюції Android на більшості пристроїв процедура отримання повних прав виконувалася досить просто. Існував набір програм та інструментів, здатних отримати рут-доступ практично до будь-якого смартфона або планшета на базі Android. За лічені хвилини можна було почати по-справжньому управляти пристроєм. Із часом виробники, розповідаючи про турботу над користувачами, суттєво ускладнили процедуру.

За своїми можливостями суперкористувач на Android схожий на роботу у Windows з правами адміністратора. Рут-доступ надає повну владу над системним диском, в якому установлена ОС. Завдяки цьому можна змінювати характер роботи ОС, видаляти встановлені розробником додатки, віруси тощо. Для контролю необхідно установити спеціальний додаток, наприклад, SuperSU чи BusyBox.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися