Субота, 2 Грудня, 2023

Смартфони зможуть пересилати фото та відео через супутники з новим модемом Samsung

Флагманські смартфони здатні працювати без стільникової мережі – вони підключаються до супутників. Але нині це дуже вузький канал комунікації, якого вистачає на відправку невеликими текстовими блоками даних. Samsung створила модем, який дозволить смартфонам передавати «важкий» мультимедійний контент через супутники.

Компанія представила новий стандартизований модем 5G NTN з можливістю підключення до позаземних мобільних мереж. Модем забезпечить двосторонній зв’язок між смартфонами та супутниками. Технологія дозволить користувачам відправляти та отримувати дзвінки, текстові повідомлення та дані без потреби в стільниковій мережі. Вона буде інтегрована в майбутні чіпи Samsung Exynos.

Мета полягає в тому, щоб дозволити людям у горах, пустелях чи інших віддалених районах спілкуватися з іншими в критичних ситуаціях. Модем 5G NTN відповідає стандартам 3rd Generation Partnership Project (3GPP Release 17), тобто працює з традиційними службами зв’язку від виробників мікросхем, виробників смартфонів і телекомунікацій.

Samsung зазначила, що цю технологію можна буде використовувати для передачі фотографій високої чіткості та навіть відео на додаток до текстових повідомлень і дзвінків.

Компанія змоделювала цю технологію за допомогою платформи Exynos Modem 5300 «для точного прогнозування розташування супутників і мінімізації частотних зсувів, викликаних доплерівським зсувом». Це допоможе прокласти шлях для гібридних наземних мереж NTN «під час підготовки до появи 6G», — сказав віце-президент Samsung Мін Гу Кім.

На виставці CES 2023 компанія Qualcomm представила Snapdragon Satellite, технологію, яка дозволяє смартфонам надсилати повідомлення за відсутності стільникового сигналу. Він працює на смартфонах із чіпсетом Snapdragon 8 Gen 2 і модемом X70, а також деякими додатковими радіостанціями.

Смартфони Apple iPhone 14 також здатні працювати без мобільної мережі. В такому режимі вони дозволяють відправляти сигнал про допомогу через супутник.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися