Смартфони починають здавати позиції: вперше продажі впали

Смартфони вже кілька років не показують великої динаміки продажів, але починаючи з 2004 року вони вперше показали зниження.

Напередодні головної виставки мобільних технологій MWC 2018 аналітики з Gartner оприлюднили свій негативний звіт щодо смартфонів. Ця техніка починає здавати свої позиції: вони вперше зафіксували глобальний спад їхніх продажів.

СмартфониСмартфони вже кілька років не показують великої динаміки продажів, але починаючи з 2004 року вони вперше показали зниження. В останньому кварталі 2017 року виробники відвантажили 408 млн апаратів, що на 5,6% менше, ніж за такий же період 2016 року. Головний вендор «розумних» телефонів Samsung втратив 3,6%, а продажі Apple iPhones знизилися на 5%.

У Gartner пояснюють падіння двома факторами. По-перше, досі в продажу немає якісних ультрабюджетних смартфонів, які б дозволили замінити кнопкові апарати. По-друге, користувачі смартфонів намагаються вибирати якісні моделі та довше ними користуватися.

Якщо рахувати продажі за 2017 рік, Samsung завоювала 20,9% ринку. Головний конкурент – Apple – показала результат у 14%. Єдиними виробниками, які збільшували свої позиції, стали китайські Huawei та Xiaomi, які отримали 9,8% та 7,6% відповідно.

Загалом, підрахували у Gartner, у 2017 році продажі смартфонів перевищили 1,5 млрд. Головною мобільною платформою залишилася Android, яка завоювала 86% ринку. На частку iOS припадає 14%, а ще 0,1% ринку – решта мобільних ОС.