Субота, 22 Червня, 2024

Смартфони покажуть вільні місця парковки

Щоб водії не кружляли колами в пошуках вільного майданчика для свого автомобіля, міста встановлюють різноманітні дорогі системи, які потребують окремих сенсорів. Однак учені з Державного університету Нью-Йорка довели, що для цього не потрібно багато коштів, адже можна обійтися смартфонами в кишенях шоферів.

Центральне місце їхнього підходу до пошуку вільного місця на парковці займає утиліта PocketParker. Вона перетворює смартфон на набір пасивних сенсорів, які відстежують місцеположення гаджета та повідомляють його всім іншим, хто встановив цю програму.  Дані передаються не напряму, а через центральний сервер, який їх обробляє та визначає ймовірність того, що певне місце на парковці вільне.

Дані для розрахунку місць на стоянці центральний комп’ютер системи PocketParker бере з відкритої мапи OpenStreetMap. Він заміряє розміри парковки та вираховує, скільки авто може на ній поміститись. Відомості про вільні місця програма надсилає тоді, коли вона бачить типові рухи шукача: повільна поїздка колами. А якщо ж декілька користувачів кружляють без зупинки, тоді це значить, що парковка повна. Коли смартфон переміщувався зі швидкістю пішохода, а потім різко прискорився, тоді його власник поїхав та звільнив своє місце.

Розробники вже перевірили роботу своєї системи впродовж місяця, записавши дані для понад 10 тисяч автомобілів. Звіряння показів PocketParker з камерами спостереження на парковках показало, що система правильно визначає 19 випадків з 20. Хоча така точність досить висока, розробка має свої недоліки. Головний з них – не всі водії використовуватимуть цю програму. Ще один полягає в тому, що користувач може залишити гаджет в автомобілі.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися