Неділя, 21 Квітня, 2024

Смартфони Samsung Galaxy перетворять SMS на аналог спілкування в месенджерах

У розробленого Google формату Rich Communication Services (RCS) з’явився потужний прихильник. Пошуковий гігант та Samsgung уклали угоду, за якою підтримка RCS з’явиться у всіх майбутніх Galaxy. Південнокорейський виробник став другим великим гравцем після Huawei, хто підтримав цю технологію у своїх телефонах.

RCS – це технологія, яка дозволяє об’єднати різні канали комунікації в одному стандартному додатку «Повідомлення» на Android. Протокол Rich Communication Services (RCS) також значно розширює можливості вбудованого в Android додатка відправлення повідомлень, порівнюючи з наявними SMS та MMS. Із ним можна буде передавати зображення високої роздільної здатності, з’являться індикатори активності, коли співрозмовник друкує, та багато іншого. Схожі опції вже давно реалізовані в месенджерах та на iPhone.

Партнерство Google та Samsung направлене на те, щоб програми для роботи з повідомленнями Android Messages та Samsung Messages працювали з технологією RCS від кожної компанії, з хмарними та бізнес-рішеннями включно. Вбудована підтримка RCS з’явиться не лише в нових Samsung Galaxy, а й в наявних, починаючи від Galaxy S8 та S8+, для яких вийде відповідне оновлення.

Найближчим аналогом RCS є програма iMessage на гаджетах Apple, яка дозволяє пересилати SMS через інтернет, не використовуючи звичний канал платних повідомлень. Однак, на відміну від рішення Apple, протокол RCS вимагає підтримки операторів, які зможуть розробляти свої месенджери та підключати інші чат-додатки. Це дозволяє мобільним операторам брати участь у наявному бумі повідомлень, а не лише слугувати каналом для передачі послань через WhatsApp, Messenger, iMessage тощо. RCS дозволить їм також заробити більше грошей, запроваджуючи нові послуги в месенджерах та активуючи платні сервіси для бізнесу.

У Google кажуть, що про підтримку технології повідомили вже більше 55 операторів, однак поки незрозуміло, коли вони його запровадять. Нове рішення підтримує і Microsoft, завдяки чому повідомлення можуть з’явитися у Windows 10.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися