Дві SIM-картки зі слотом лише для однієї: як в iPhone реалізували двосімність

Радіомодуль у всіх варіантах iPhone один, тому дві SIM-картки працюють у режимі Dual SIM Dual Standby.

Apple продовжила підтримувати свою репутацію дивними дизайнерськими рішеннями, і в її нові телефони iPhone, які розраховані на дві SIM-картки, можна буде вставити лише одну SIM-картку. Та навіть якщо виконати увесь запропонований Apple квест з підтримки двох SIM, друга все одно не буде працювати найближчі тижні чи навіть місяці. Винятком стануть китайці, які отримають звичайний двосімний iPhone із лотком на два чіпи SIM.

У нових iPhone XS, XS Max та Xr розробники застосували як другу SIM технологію eSIM. Це мікрочіп, в який можна прошити всі параметри, необхідні для підключення до мережі оператора. Ці параметри також містяться у кожній фізичній SIM-картці. В eSIM можна прошити багато операторів, але в кожен момент часу може бути активним лише один.

Прошивати дані в eSIM буде сама Apple, але перед цим вона повинна укласти договір з мобільним оператором. За даними Apple, сьогодні eSIM підтримують 14 операторів у 10 країнах світу, серед яких США, Австрія, Угорщина, Канада, Індія, Хорватія, Іспанія, Чехія, Великобританія і Німеччина. Vodafone у цьому списку є, але лише його німецьке та іспанське відділення.

Щоб скористуватися двома SIM-картками в одному iPhone, буде замало просто купити сам телефон. Необхідно, щоб на ньому стояла iOS 12, дата виходу якої поки невідома. Лише в цій версії Apple активує роботу чіпа eSIM.

Користуватися послугами двох мобільних операторів зможуть лише власники iPhone, не заблокованих під якогось оператора. Сама електронна SIM-картка активується за допомогою QR-коду, який надає оператор. Цей код необхідно зберегти окремо, адже при розрядженому акумуляторі вже не можна буде просто вийняти SIM-картку з лотка. Код знадобиться для активації свого номера через eSIM на іншому iPhone.

Усіх цих клопотів від прогресу позбавлені китайські покупці нових iPhone XS Max. Їм продаватимуть телефони з лотком на дві фізичні SIM-картки, які розташовуються одна над одною.

Радіомодуль у всіх варіантах iPhone один, тому дві SIM-картки працюють у режимі Dual SIM Dual Standby. Це означає, що при розмові по одній SIM-картці інша відключається від стільникової мережі. Подібне реалізоване у переважній більшості двосімних апаратів.

1 коментар

  1. Як вихід iOS 12 невідома, з дня презентації 12.09 в них на сайті (після 20:00 за Києвом) висів вихід 9.17 (17 вересня). А ця стаття написана була 14.09. Чого ви не моніторите ситуацію, а пишете зразу?

Comments are closed.