Що таке DotA 2 і чому в неї грають мільйони

НА ПРАВАХ РЕКЛАМИ

Як комп’ютерна гра стала однією з головних дисциплін у кіберспорті

Нещодавно завершився турнір The International 2018 з DotA 2. Він проводиться щорічно, протягом останніх восьми років, і з тих пір призовий фонд турніру виріс з 1,6 мільйона доларів до понад 25 мільйонів.

Все про киберспорт — на sportarena.com.

Насправді, немає нічого дивного в тому, що DotA 2 стала настільки популярною в світі. Кіберспорт в цілому є немолодим, але достатньо розвиваючоюся сферою, доступ до якої мають практично всі, у кого є комп’ютер або аналог йому. Однак, чому так вийшло, що саме DotA 2 стала однією з найпопулярніших дисциплін у кіберспорті? Зараз розберемося.

Що взагалі таке DotA 2?

DotA 2 – це розрахована на багато користувачів командна гра в режимі онлайн, яка є самостійним продовженням однієї з карт гри Warcraft III. Головною її перевагою є безкоштовний доступ, хоча існують деякі додаткові опції, які можна купувати, на саму механіку гри вони не впливають.

Якщо говорити конкретніше, то DotA 2 в класичному уявленні – це гра, в якій дві команди по 5 осіб протистоять один одному з метою перемоги. Вона, в свою чергу, досягається з руйнуванням основної будівлі команди – «Трону».

Кожен гравець перед початком матчу вибирає собі персонажа, яким управлятиме. По ходу гри йому необхідно купувати різні артефакти, вбивати героїв і ворожих юнітів, щоб добувати собі рівень, а також взаємодіяти з іншими партнерами по команді з метою перемоги.

Що треба для гри DotA 2?

Для цього вам потрібно зробити два важливих дії: встановити Steam (сервіс, що дозволяє грати в різні комп’ютерні ігри) і, власне, встановити саму DotA 2. Після установки вам буде надано доступ до самої гри.

Як грати в DotA 2?

Простіше простого. Після установки заходьте в саму гру і обираєте режим, в який хочете зіграти.

Найпопулярніший режим – класична гра, з форматом 5 на 5, проте розробники постійно впроваджують в неї різні інші варіації, в яких можна грати на інших картах або ж з іншими умовами.

Як навчитися грати в DotA 2?

В DotA 2 існує режим гри проти ботів (штучного інтелекту), який має різний рівень складності. Простіше кажучи, ви можете грати в класичну версію DotA 2, але вашими суперниками (і навіть союзниками) будуть боти.

Крім цього, в процесі самої гри існують гайди (інструкції) для збірки артефактів персонажами і їх опис. Також в меню гри є демонстрація здібностей (скілів) персонажів, які знаходяться в їх розпорядженні.

Добре. Як тепер грати з іншими людьми в Dota 2?

Аналогічно режиму гри з ботами ви можете протистояти іншим людям в DotA 2. Перед початком гри необхідно, щоб всі 10 чоловік підтвердили в ній участь, після чого почнеться вибір персонажів.

Залежно від режиму гри, список доступних персонажів може бути різним. У класичному режимі All Pick гравцеві доступні всі без винятку герої, хоча на кіберспортивних турнірах зазвичай використовуються бани, в результаті чого деяких персонажів просто не можна обрати.

Чи багато таких персонажів взагалі?

Більше сотні. Якщо бути точніше, 115. Практично всі з них перекочували з ранньої версії карти DotA гри Warcraft III, але по ходу розробники впровадили ще кілька персонажів, таких як Monkey King, Dark Willow і Pangolier.

Кожен з персонажів має унікальним зовнішнім виглядом і здібностями, а також вимагає особливого підходу при грі, а також покупки артефактів.

Здібності? Артефакти?

Основа основ при грі в DotA 2. Хоча важливу роль відіграє взаємодія з партнерами по команді, а вона грунтується саме на здібностях персонажа і артефактах, які він збирає.

Зазвичай герої мають чотири скіла, останній з яких є ультимативним. Що стосується артефактів, то герой може придбати шість артефактів (з недавніх часів тепер у нього є дев’ять слотів для них, хоча активними залишаються шість), які збільшують його характеристики (атака, захист, спритність/сила/інтелект) або ж є допоміжними (Варди, кур’єри і т. д.).

І все ж, як здобути перемогу в DotA 2?

Головна мета – знищити ворожу будівлю, «Трон». Для цього вам спочатку потрібно знищити інші будівлі і вишки, а також, зрозуміло, вбивати ворожих персонажів і юнітів, щоб мати перевагу за рівнем і в золоті.

Чому DotA 2 настільки популярна?

На відміну від інших ігор, типу Lineage, World of Warcraft, від вас не потрібно постійно перебувати в DotA 2, щоб «набивати» собі рівень годинами. DotA 2 в середньому – це гра 40-60 хвилин, в ході якої одна команда здобуває перемогу, а друга програє.

Зрозуміло, з кожної вашої нової грою в DotA 2 вам можуть випадати певні речі, та й ви самі можете здійснювати платежі, набуваючи ті чи інші варіанти ігрових моделей для улюблених вами персонажів. Однак з точки зору механіки гри це не дасть вам ніякого ігрової переваги. Все буде залежати від ваших індивідуальних умінь, а також навичок при комунікації з іншими гравцями.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я