Вівторок, 23 Липня, 2024

Смартфони Android навчитися визначати, що їх вкрали

Смартфони на базі Android 15 тепер можуть  розпізнавати незаплановану зміну власника. Зараз Google тестує функції автоматичного виявлення крадіжки смартфона. Компанія вибрала Бразилію для проведення початкових тестових випробувань через те, що в цій країні смартфони коштують дуже дорого внаслідок акцизів та вона є осередком викрадання смартфонів.

Функція Theft Detection Lock використовує штучний інтелект, щоб визначити, чи викрадають смартфон. Мобільник зможе дізнатися викрадення ще в момент, коли його витягують з кишені власника. Для цього мобільник відстежуватиме певні різкі рухи, притаманні спробі крадіжки. Окрім відстеження рухів, мобільник також може використовувати інші дані, як-от хтось намагається використовувати його в іншій мережі або якщо телефон помічає, що він тривалий час перебуває поза мережею, якою він часто використовується.

Google анонсувала автоматичну функцію захисту від крадіжок як частину масштабних покращень конфіденційності та безпеки, які вона планує використовувати для Android 15. Ці функції також включають заблоковане паролем сховище під назвою «приватний простір», у якому зберігаються конфіденційні програми та дані. Проте виявлення крадіжок буде перенесено до старіших версій.

Крадіжки смартфонів залишається значною глобальною проблемою, з відмінностями в поширеності та впливу в різних регіонах. У всьому світі крадіжки смартфонів зростають через високу вартість цих пристроїв та чутливі особисті дані, які вони містять.

У Сполучених Штатах щорічно викрадають понад один мільйон смартфонів. Федеральна комісія зі зв’язку відзначає це як зростаючу проблему, зазначаючи, що значна кількість цих крадіжок призводить до втрати чутливих особистих та корпоративних даних, що веде до значних фінансових ризиків і ризиків крадіжки особистих даних. Вартість цих крадіжок виходить за межі втрати самого пристрою, оскільки жертви часто стикаються з шахрайськими звинуваченнями та компрометацією особистої інформації.

У Південній Африці проблема ще більш виражена. Служба поліції Південної Африки повідомляє про середньому 189 викрадених мобільних телефонів щодня, що становить приблизно 69 000 випадків на рік. Цей високий рівень крадіжок значною мірою пояснюється організованими злочинними синдикатами, які перепродують викрадені телефони як на внутрішньому, так і на міжнародному ринках. Провінція Гаутенг, яка включає Йоганнесбург, має найвищий рівень цих інцидентів, за якою слідують Західний Кейп і Квазулу-Наталь.

Латинська Америка також стикається з серйозною проблемою крадіжки смартфонів. У Перу щодня викрадають близько 6000 пристроїв, тоді як в Аргентині майже 5000 щоденних крадіжок. У Бразилії тільки в Ріо-де-Жанейро в 2023 році було зареєстровано понад 48 000 крадіжок смартфонів. Ці високі рівні частково пояснюються вигідним чорним ринком для викрадених пристроїв, які часто відправляються в країни з менш жорсткими правилами блокування.

У Сполученому Королівстві крадіжка смартфонів є постійною проблемою, хоча в останні роки спостерігається зниження завдяки покращеним функціям безпеки, таким як біометричні замки та програмне забезпечення для відстеження. Проте Лондон залишається гарячою точкою, з приблизно 90 864 викраденими телефонами у 2022 році, що становить майже 250 крадіжок на день. Значна частина цих крадіжок відбувається через насильницькі дії, такі як напади або озброєні грабежі, часто націлені на дорогі пристрої, такі як iPhone.

Зусилля по боротьбі з крадіжкою смартфонів на глобальному рівні включають ініціативи, такі як Міжнародна база даних ідентифікаційних номерів мобільного обладнання (IMEI Db) від GSMA, яка допомагає відстежувати та блокувати викрадені телефони. Однак ефективність таких заходів варіюється залежно від регіону, особливо в країнах, де ці системи не широко застосовуються.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися