Субота, 20 Квітня, 2024

Смартфони допомогли дізнатися, хто спить довше

Культурні установки можуть виявитися сильнішими за біологічні ритми. А це впливає на те, коли людина лягає спати. Крім цього, ранкові обов’язки можуть впливати на час підйому, але не визначають його повністю.

Учені з Університету Мічигану з’ясовували, як біологічні та соціальні фактори впливають на режим сну. Вони досліджували розпорядок дня, використовуючи при цьому математичне моделювання та смартфони.

Кілька років тому дослідники Деніел Форджер і Олівія Уолч запустили мобільний додаток, який допомагав мандрівникам адаптуватися до зміни часових поясів. Користувачі вводили дані про свій звичайний режим сну, які анонімно відправлялися вченим.

Експерти вивчили відомості тисяч людей зі 100 країн світу. При цьому вони враховували стать, вік і країни, у яких проживають учасники дослідження. Учені виявили, що на час пробудження людини впливає не будильник, а біологічний годинник. Вони з’ясували, що середня тривалість сну розрізняється в різних країнах: жителі Сінгапуру та Японії сплять приблизно 7 годин 24 хвилини, а голландці – 8 годин 18 хвилин. А додаткові 30 хвилин відпочинку можуть позначитися на стані здоров’я в цілому.

Крім того, виявилося, що найменше сплять чоловіки середніх років. Жінки сплять більше за чоловіків, у середньому на півгодини – вони трохи раніше лягають і пізніше встають. Люди, які проводять багато часу на вулиці, лягають раніше і сплять довше, ніж ті, хто зазвичай знаходиться в приміщенні.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися