Неділя, 14 Квітня, 2024

Смартфони Samsung та Huawei ігнорують опцію, яка 4 роки доступна на смартфонах інших вендорів

Куплений за $1400 флагман Samsung Galaxy S20 Ultra чи трохи дешевший Huawei P40 Pro не має опції, яка давно доступна на дешевших апаратах інших виробників. Причому це стосується і флагманів інших поколінь – ці вендори ігнорують можливість уже близько чотирьох років. Через це користувачі Samsung та Huawei змушені чекати по кілька хвилин щоразу після встановлення апдейту замість простого перезавантаження.

У 2016 році Google реалізував так звані фонові оновлення. З ними користувач не втручається у процес оновлення. Перехід на оновлене програмне забезпечення реалізується автоматично, коли юзер забажає перезавантажити свій девайс.

Починаючи з Android 7 у Google створили два системні диски з копіями операційної системи. Поки користувач працює з однією, апдейти непомітно для нього встановлюються на інший диск. При перезавантаженні смартфон просто стартує з більш свіжої копії. Цикл повторюється для наступного оновлення.

Завдяки цьому навіть великий апдейт уже не вимагає десятків хвилин очікування, достатньо просто перезавантажити смартфон. Також у разі проблем з оновленням можна знову перезавантажитися та переключитися на попередню копію.

Безшовні оновлення реалізував Google у своїх Pixel, а також Motorola, OnePlus, LG, Nokia, Sony, Asus, Xiaomi та інші вендори.

Samsung та Huawei дотримуються старого підходу, в якому існує лише одна копія системи на диску, і всі апдейти встановлюються на ній. Це заощаджує кілька гігабайтів простору на флеш-накопичувачі. Але при цьому змушує чекати і робить телефон непридатним до використання в цей час, що особливо відчутно при встановленні великих апдейтів. Також у разі проблем гаджет не має резервної копії, щоб «відкотитися» на неї.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися