Вівторок, 18 Червня, 2024

Сьогодення та майбутнє телемедицини

Хоча телемедицина існує вже десятки років і вважається низькотехнологічним підходом, сьогодні вона отримала друге дихання. Різноманітні аксесуари, медичні датчики з доступом до інтернету та великі дані дозволяють лікарям отримувати точнішу інформацію про пацієнтів з меншими витратами часу. Завдяки ним телемедицина отримала багато нових можливостей, проте деякі речі вона робити все ж таки не зможе.

Телемедицина відома вже декілька десятків років, і нею користувався майже кожен, адже консультація лікаря по телефону також відноситься до неї. Цей низькотехнологічний підхід сьогодні замінили відеодзвінки, електронні медичні записи та обробка великих даних. Завдяки цьому телемедицина перетворилась із новітньої концепції на буденну повсякденність та перспективний напрям розвитку.

Одним з подібних прикладів є доктор Річард Сакра, який захворів на смертельний вірус Еболи, через що його відправили до унікального закладу в медичному центрі Небраски. Це одна з декількох подібних установ, в яких можна повністю відокремити пацієнта від людей, щоб звести ризик їхнього зараження до мінімуму. Завдяки телекомунікаційним технологіям він зміг спілкуватися із сім’єю та родичами, а лікарі могли безпечно стежити за його показниками здоров’я та емоційного стану.

«Він у біоконтейнері, проте його дружина може спілкуватися з ним щодня, – каже Мері Клапп. Вона працює у компанії Vidyo, яка побудувала та налаштувала телекомунікаційну систему. – За допомогою відеозв’язку вона постійно була поруч. Вона йому читала книги – це важливо. Лікарі та медсестри могли спілкуватися з пацієнтом та менше наражати себе на ризик інфекції».

Хворий на Еболу доктор Річард Сакра розмовляє зі своєю дружиною з біоконтейнера за допомогою телемедичної платформи

Доктор Google

Подібні до Vidyo платформи – це лише одна частка телемедицини. Це перспективний ринок, і тому на ньому з’являються нові гравці, серед яких такі гіганти, як Google. Адже дедалі більше людей шукають про свої захворювання та їхнє лікування в інтернеті. За опитуваннями дослідницького центру Pew Research Center, так роблять приблизно 75% користувачів, а 30% використовують знайдену інформацію для самодіагностики.

«Хоча публіка мало що знала, телемедицина відома вже понад 30 років, – каже директор американської асоціації телемедицини Джонатан Лінкоус. – Асоціація телемедицини існує вже понад 20 років та дозволяє спеціалістам діагностувати та відстежувати пацієнтів у віддаленому режимі. А жителі сільської місцевості можуть отримати консультації лікарів. Спочатку зростання було повільним, проте в останні роки воно значно прискорилося. Лише в США телемедичні послуги за декілька років отримало понад 15 млн осіб».

Експерти консалтингової фірми Deloitte підрахували, що з 600 мілн візитів до лікарів у США та Канаді в 2014 році близько 75 млн відбулися в електронній формі. Якщо ця кількість зросте до 200 млн, тоді телемедицина стани ринком з обсягом у $50-$60 млрд.

Це одна з причин появи сервісу Google Helpouts, який дозволяє користувачам отримувати консультації кваліфікованих лікарів. Зараз він безкоштовний – усі витрати за послуги медиків несе сам пошуковик. Пацієнти ж отримують сеанс відеозв’язку з професійним лікарем.

Приклад роботи медичного направлення сервісу Google Helpout: користувач шукає про біль в коліні на своєму смартфоні, а пошуковик пропонує йому зв’язатися напряму з лікарем

Цей сервіс продовжує розвиватися і користувачам, щоб отримати поради медиків, потрібно лише шукати в інтернеті свої симптоми. Пошуковик видасть у результатах посилання на профільного спеціаліста.

Лікар в онлайні

Повсюдна доступність телемедичних послуг та вирішення складних питань з їхньою допомогою поки ще залишаються справою майбутнього. Сьогодні, кажуть фахівці, телемедицина краще за все підходить для боротьби з незначними гострими проблемами – захворюваннями або травмами.

Проте вона швидко освоює нові сфери медицини, і експерти кажуть, що неможливе сьогодні стане реальністю завтра. «Нові сфери охоплюють основну та невідкладну медицину, торгівлю медичними препаратами та мобільні медичні програми, – каже Лінкоус. – Ніколи – це сильне слово. З прогресом у технологіях усе можливе».

Вони прогнозують, що найближчими роками телемедицина опанує дистанційну роботу з хворими на цукровий діабет та з психічними розладами. Звичайне лікування таких недугів може бути дорогим та забирати багато часу.

Окрім цього, галузь телездоров’я рухатиметься в напрямку освіти пацієнтів. Чим більше людей користуватимуться дистанційними консультаціями, тим краще вони зможуть описувати свої симптоми лікарям. З часом вони навчаться користуватися різноманітними медичними аксесуарами, наприклад, стетоскопами, а також розумітимуть, у яких випадках краще завітати до кабінету лікаря, а коли можна обійтися дистанційною консультацією.

За матеріалами: Gigaom

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися