Понеділок, 20 Травня, 2024

Сьогоднішні новинки будуть кумедними через кілька років

Із 1967 року виставка Consumer Electronics Show (CES) залишається головним місцем презентації гаджетів майбутнього. Але те, що здається сьогодні вражаючим, через десятки років виглядатиме досить кумедно. Ось найбільш яскраві новинки CES минулих років, але нині вони безглузді.

Навушники у стилі марсіан

CES-69, що проходила у готелях Нью-Йорка, запам’яталася презентацією стереофонічних FM-радіо у вигляді навушників. У них, за словами New York Times, ви б виглядали як «гість з Марсу» завдяки двом антенам. За такий стиль доводилося платити $100.

Автівки кричать по допомогу

Того ж 1969 року на CES показали одну з найбільш незвичайних автосигналізацій Moonlighter. Вона лякала злодіїв не сиреною – із нею машини кричали записану фразу. Наприклад, на виставці вона волала: «Допоможіть! Я Б’юік Рів’єра, зареєстрована в Нью-Йорку, номер ХХХХ. Мене хочуть викрасти! Допоможіть! Зателефонуйте в поліцію!».

Лазерні диски

Чи знаєте ви, чому перші масові оптичні диски називалися Compact Disk (CD)? Тому, що вони були вже другим поколінням технології лазерних дисків. Перше продемонстрували на CES 1974, і ці диски були за розмірами в шість разів більшими за диски CD та DVD. Це фактично була вінілова платівка, у якій замість механічної голки використовували лазер. Кожна сторона вміщувала до 60 хвилин відео, і необхідно було перегортати диск на інший бік. Запис був не цифровий, а аналоговий.

Обчислення голосом

У 1998 році на CES фірма Panasonic показала один із найбільш незвичних калькуляторів. Рахувати на ньому можна було за допомогою голосових команд.

Робот-дворецький

У 1983 році на CES презентували універсального робота Genus. Він міг робити майже все: пилососити, запам’ятовувати мапу приміщень, грати в ігри та вигулювати собаку. До нього також можна було додатково завантажити пакет привітності, щоб він міг потиснути руку. Апарат працював на акумуляторах, а коли вони розряджалися – самостійно шукав розетку. Ціна девайса була від $3000 до $12000 залежно від комплектації.

Ігри розуму

У 1984 році на CES показали, як можна гратися без рук. Atari продемонструвала контролер Mindlink, який зчитував електричні імпульси. Щоб грати, необхідно було одягти його на голову та напружувати і розслабляти м’язи на лобі.

Ігрова система на покоління

У 1985 році на CES показали одну з найбільш успішних ігрових систем Nintendo Entertainment System. Ця 8-бітна приставка у пострадянських країнах більше відома як «Денді», але вона мала і багато інших клонів. Популярна на цій консолі гра Super Mario Bros. стала талісманом корпорації Nintendo.

Годинник для диктора

На CES 1987 Casio продемонструвала один із найбільш незвичайних електронних годинників TM-100. Усе завдяки тому, що в нього вбудований радіопередатчик. Досить підняти антену, і можна транслювати в ефір на частотах FM музику, власні радіопередачі тощо. Працював гаджет від двох батарейок: одна – для годинника, інша – для радіо.

Менше, ніж гамбургер

Електроніка 80-х та 90-х була великою та важкою, і дійсно мобільні гаджети тоді лише зароджувалися. Розробники намагалися це показати всіма доступними способами, наприклад, на CES 1994 представники Motorola порівняли вагу свого телефона з гамбургером.

Перекладач у кишені

Те, що сьогодні може мати кожен власник, у 1998 році вважалося проривом. Компанія Seiko випустила портативний сканер-перекладач Quicktionary. Він «знав» близько 400 тис. слів і міг перекладати журнали, книги тощо. Подібну функцію сьогодні має кожен смартфон – достатньо встановити додаток на кшталт Google Translate та навести камеру на текст. Ціна Quicktionary складала близько $250.

Фотографії годинником

У 2000 році на CES показали незвичайну камеру у формі годинника. Гаджет CASIO WQV-1 робив фотографії роздільною здатністю 0,03 мегапікселя. Вони записувалися в 1 МБ вбудованого накопичувача, а переглядати їх можна було на дисплеї роздільною здатністю 120х120 точок.

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися