Субота, 2 Грудня, 2023

Екс-співробітники Facebook та Google об’єднуються для боротьби зі своїми творіннями

Доступна таким гігантам, як Facebook та Google, влада вже лякає, і співробітники цих компаній вирішили боротися зі створеними велетнями. Група колишніх робітників цих фірм створили об’єднання «Центр гуманних технологій» (Center for Humane Technology, CHT). Разом з об’єднанням некомерційних ЗМІ Common Sense Media вони планують лобіювати законопроекти проти деяких технологій.

Кампанія під назвою «Правда про технології» отримає фінансування в розмірі $7 мільйонів від Common Sense і капіталів, залучених CHT. Common Sense має також $50 млн пожертвувань у вигляді ефірного часу і реклами в засобах масової інформації від партнерів, з Comcast і DirecTV включно. Цей бюджет також використають на розповіді учням, батькам і вчителям про небезпеку, яку несе інтенсивне використання соціальних мереж. Наприклад, сама Facebook визнала шкоду соціальних мереж.

«Ми були всередині системи, – сказав керівник нової організації Трістан Харріс (Tristan Harris), який відповідав раніше за етику і мораль у Google. – Ми знаємо, що компанії оцінюють. Ми знаємо, як вони кажуть, і ми знаємо, як працюють технічні методи».

Вплив технологій, особливо на молоді уми, часто почали обговорювати останніми місяцями. У січні два великих інвестори на Уолл-Стріт Apple попросили вивчити вплив технопродуктів на здоров’я. Фахівці з педіатричної та психіатричної допомоги закликали Facebook минулого тижня відмовитися від служби дитячого месенджера для дітей від 6 років. Тривогу також озвучують щодо YouTube Kids, який іноді виводить неприпустимі матеріали.

«Найбільші суперкомп’ютери у світі використовуються двома компаніями – Google і Facebook, і куди ми направляємо їхню потужність? – запитує керівник CHT Трістан Гарріс. – Ми направляємо їх на мізки людей, на дітей».

До нового «Центру гуманних технологій» входять окрім Гарріса колишній операційний керівник Facebook Сенді Паракілас, екс-керівник відділу комунікацій Apple і Google Лінн Фокс, екс-менеджер Facebook Дейв Морін, творець кнопки «Подобається» у Facebook Джастін Розенштейн, ранній інвестор Facebook Роджер Макнаме, техноексперт з ботів Рене Дирест.

Організація очікує, що кількість залучених професіоналів буде зростати. Першим проектом реформування галузі стане демонстрація «Довідника шкоди» – веб-сайту, призначеного для допомоги рядовим інженерам, які стурбовані тим, що їх просять створити. На сайті буде подано дані про вплив на психіку і здоров’я різних технологій та створення більш безпечних продуктів.

1 коментар

Comments are closed.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися