Екс-співробітники Facebook та Google об’єднуються для боротьби зі своїми творіннями

Вплив технологій, особливо на молоді уми, часто почали обговорювати останніми місяцями.

Доступна таким гігантам, як Facebook та Google, влада вже лякає, і співробітники цих компаній вирішили боротися зі створеними велетнями. Група колишніх робітників цих фірм створили об’єднання «Центр гуманних технологій» (Center for Humane Technology, CHT). Разом з об’єднанням некомерційних ЗМІ Common Sense Media вони планують лобіювати законопроекти проти деяких технологій.

Кампанія під назвою «Правда про технології» отримає фінансування в розмірі $7 мільйонів від Common Sense і капіталів, залучених CHT. Common Sense має також $50 млн пожертвувань у вигляді ефірного часу і реклами в засобах масової інформації від партнерів, з Comcast і DirecTV включно. Цей бюджет також використають на розповіді учням, батькам і вчителям про небезпеку, яку несе інтенсивне використання соціальних мереж. Наприклад, сама Facebook визнала шкоду соціальних мереж.

«Ми були всередині системи, – сказав керівник нової організації Трістан Харріс (Tristan Harris), який відповідав раніше за етику і мораль у Google. – Ми знаємо, що компанії оцінюють. Ми знаємо, як вони кажуть, і ми знаємо, як працюють технічні методи».

Вплив технологій, особливо на молоді уми, часто почали обговорювати останніми місяцями. У січні два великих інвестори на Уолл-Стріт Apple попросили вивчити вплив технопродуктів на здоров’я. Фахівці з педіатричної та психіатричної допомоги закликали Facebook минулого тижня відмовитися від служби дитячого месенджера для дітей від 6 років. Тривогу також озвучують щодо YouTube Kids, який іноді виводить неприпустимі матеріали.

«Найбільші суперкомп’ютери у світі використовуються двома компаніями – Google і Facebook, і куди ми направляємо їхню потужність? – запитує керівник CHT Трістан Гарріс. – Ми направляємо їх на мізки людей, на дітей».

До нового «Центру гуманних технологій» входять окрім Гарріса колишній операційний керівник Facebook Сенді Паракілас, екс-керівник відділу комунікацій Apple і Google Лінн Фокс, екс-менеджер Facebook Дейв Морін, творець кнопки «Подобається» у Facebook Джастін Розенштейн, ранній інвестор Facebook Роджер Макнаме, техноексперт з ботів Рене Дирест.

Організація очікує, що кількість залучених професіоналів буде зростати. Першим проектом реформування галузі стане демонстрація «Довідника шкоди» – веб-сайту, призначеного для допомоги рядовим інженерам, які стурбовані тим, що їх просять створити. На сайті буде подано дані про вплив на психіку і здоров’я різних технологій та створення більш безпечних продуктів.

1 коментар

Comments are closed.