Середа, 17 Липня, 2024

Студенти спробують зварити пиво на Місяці

Група студентів з Каліфорнійського університету Сан-Дієго, яка запропонувала зварити пиво на Місяці, вийшла у фінал конкурсу Lab2Moon, пише gizmodo.  Переможці конкурсу зможуть відправити свій експериментальний проект на природний супутник Землі за допомогою літального апарата індійського стартапу TeamIndus.

Згідно із задумом каліфорнійських студентів, їхній експеримент має показати, чи здатні дріжджі вижити і забезпечити ферментацію в умовах низької гравітації. У разі успіху це дозволило б розраховувати на грибки як на потенційне джерело біоінженерних речовин і харчових продуктів під час майбутніх космічних подорожей.

Для реалізації експерименту студенти розробили спеціальну трикамерну капсулу. Одну з камер планується заповнити приготованим на Землі суслом (сумішшю води і солоду), у другій знаходитимуться дріжджі. Після прибуття на Місяць клапан між цими капсулами відкриється, дозволивши їхньому вмісту змішатися. Кількість інгредієнтів і розміри камер підібрані так, щоб процеси ферментації та газування йшли одночасно без виділення зайвого вуглекислого газу. Після закінчення цих процесів відкриється клапан третьої камери, куди повинні осісти залишки дріжджів.

Експериментальна капсула

Контроль ходу ферментації планується проводити не за щільністю, як це робиться на Землі за участю сили гравітації, а за тиском у капсулі, яка обладнана відповідними датчиками.

Для експерименту було вибрано сорт дріжджів HotHead, стійкий до несприятливих факторів навколишнього середовища і здатний до ферментації в інтервалі температур від 16 до 38 градусів Цельсія.

Апарат TeamIndus повинен відправитися до Місяця 28 грудня 2017 року. Що цікаво, проект є отримувачем гранту Google Lunar XPRIZE. Команда TeamIndus, у свою чергу, оголосила власний конкурс для студентів Lab2Moon, переможцям якого нададуть можливість відправити свій експеримент на космічному апараті. З-понад 3000 учасників у фінал конкурсу пройшли 25 проектів.

admin
admin
Адміністративний акаунт ресурсу. Адміністратор усе бачить, усе править.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися