Штучний інтелект навчили вигадувати рецепти смачної піци

Як кажуть кухарі, деякі з рецептів містили зовсім нетипові інгредієнти, наприклад, карамель чи грецький горіх. Інші виглядали досить багатообіцяльно завдяки солодкій картоплі та соку.

У стінах Массачусетського технологічного інституту працює система під назвою «Як згенерувати (майже) все». Її створили студенти та науковці закладу, які навчили нейромережу textgnrnn вигадувати рецепти піци. Так розробники хотіли показати, що машини не обов’язково повинні призвести до масового безробіття і що штучний інтелект може працювати разом з людиною для досягнення кращих результатів.

Нейромережа textgnrnn є творінням з відкритим вихідним кодом і продукує фрази з наданих наборів текстів. У випадку системи «Як знегерувати (майже) все» її навчали на сотнях рецептів піци з кулінарних блогів в інтернеті. Після цього дослідники об’єдналися з кухарями бостонського ресторану Crush Pizza, щоб приготувати піцу за вигаданими штучним інтелектом рецептами.

Як кажуть кухарі, деякі з рецептів містили зовсім нетипові інгредієнти, наприклад, карамель чи грецький горіх. Інші виглядали досить багатообіцяльно завдяки солодкій картоплі та соку.

Кухарі кажуть, що жоден із рецептів не був ідеальним, оскільки штучний інтелект не брав до уваги, як виглядатиме загальна комбінація запропонованих продуктів у піці. У деяких випадках система викидала з рецепту протеїн, соуси та сир. Однак це не завадило штучному інтелекту створити вдалі пропозиції. Переможцем стала піца, наповнена креветками, джемом та італійською ковбасою. Вона виявилася настільки смачною, що власник Crush Pizza вирішив додати її до меню ресторану.

Ідея використовувати штучний інтелект для створення чогось незвичного не нова. Подібним також займалися дослідники проекту IBM Watson. Вони планували створювати нові рецепти шляхом аналізу хімічних складових сотень різних інгредієнтів з понад 10 тисяч рецептів. За результатами опублікували у 2015 році кулінарну книгу.

Самі розробники з Массачусетського технологічного інституту говорять, що їхня система «Як знегерувати (майже) все» розширює людські можливості та дозволяє бути більш креативним разом зі штучним інтелектом. Група планує щотижня щось генерувати разом з машиною та ділитися результатами на YouTube, соціальних медіа та інших новинних майданчиках.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я