Вівторок, 28 Травня, 2024

Створили комп’ютерний шрифт, який не дозволяє лаятися матом в інтернеті

Компанія TietoEvry розробила шрифт The Polite Type, який примушує усіх бути ввічливими. Він підміняє лайливі слова на нейтральні аналоги. Автори пропонують його використовувати для спілкування в інтернеті, щоб зменшити рівень мережевої агресивності. За даними TietoEvry, понад 35% жертв віртуальних загроз знаходяться в перманентному стані тривоги. 20% із них страждають від безсоння.

Наприклад, якщо користувач захоче написати «потворний», шрифт The Polite Type автоматично замінить вираз на «красивий не традиційно». Шрифт може замінювати і лайливі вирази зі словом fuck. Наприклад, camelfucker він замінить на Middle Eastern person (людина з Близького Сходу). Фразу «я тебе ненавиджу» шрифт замінить на «я не згоден з тобою». Вираз «ти нікчемний» (you’re worthless) заміниться на «ти важливий» (you matter).

Короткі образи чи лайки без ввічливого аналогу чи з надто широким значенням, такі як dumbfuck або просто fuck чи asshole, шрифт приховає, розмивши їх.

The Polite Type використовує для заміни слів і фраз спеціальні алгоритми розпізнавання тексту. Вони спираються на вбудований словник, в якому міститься вже понад 1900 слів і виразів. Розробники дозволяють вільно завантажувати цей словник у форматах .csv і .xlsx. У ньому поки присутні слова англійською мовою, але, ймовірно, можна створити аналогічний словник для іншої мови.

З точки зору типографіки, The Polite Type відноситься до шрифтів типу OpenType font (OTF). Його можна використовувати при написанні звичайних текстів або, наприклад, коментарів на будь-якому інтернет-ресурсі.

1 коментар

  1. ….проще такие тексты не пропускать к показу и сразу “рубить”. Зачем менять,. переделывать, использовать ресурсы. -НЕ умеешь говорить- свободен! Вот как раз тут и нужен “диктат”.

Comments are closed.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися