Вівторок, 23 Липня, 2024

Створили штучний інтелект, який у 10 разів точніше прогнозує «здоров’я» акумуляторів

Науковці розробили метод на основі штучного інтелекту, який здатен точніше аналізувати поточний та майбутній стан акумуляторів. Його точність у 10 разів перевищує нинішній стандарт індустрії.

Дослідники з університетів Кембриджа та Ньюкасла відкрили, що точно моніторити стан акумулятора можна, надсилаючи в нього короткі електричні імпульси. Отриманий відгук на ці імпульси показує поточний стан батареї.

Залучивши штучний інтелект до аналізу цієї статистики, вчені змогли точно прогнозувати експлуатацію акумулятора та його залишковий ресурс.

Запропонований вченими метод неінвазивний, і його можна застосовувати до будь-яких наявних акумуляторних батарей.

Поточні методи аналізу стану батареї базуються на відстеженні струму, який може видавати акумулятор, та змін напруги при цьому. Цей метод дозволяє прогнозувати стан акумулятора лише приблизно.

Будь-які акумулятори, з літій-іонними включно, зношуються з часом, втрачаючи ємність. Це відбувається тим швидше, чим у більш несприятливих умовах працює батарея: висока температура, перезаряд, високий струм розряду чи заряду, розряджання нижче критичного порогу тощо. Через це на практиці виявляється складно для конкретного акумулятора розрахувати його точний ресурс.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися