Субота, 15 Червня, 2024

Створили шумопоглинаючі шовкові простирадла, які можуть звукоізолювати кімнати

Вчені з Массачусетського технологічного інституту розробили тип звукоізоляційної плівки, яка може не тільки гасити або блокувати звук, але навіть відбивати звук назад до джерела. Ця нова розробка може виявитися надзвичайно корисною в квартирах з тонкими стінами.

Нова розробка базується на попередніх дослідженнях вчених Массачусетського технологічного інституту, які прагнули створити листи тканини, які можна було б перетворити на мікрофони. Однак цей новітній проект перетворює їх на динаміки. Дослідники кажуть, що потрібен тонкий аркуш тканини — шовк, здається, працює найкраще, який потім можна приклеїти до одного п’єзоелектричного волокна.

Коли через п’єзоволокно проходить електричний струм, матеріал деформується. І коли струм швидко коливається, волокно швидко рухається вперед і назад між своїм звичайним станом і деформованим станом, дозволяючи вібраціям поширюватися через матеріал. Ці вібрації дозволяють волокну витісняти повітря і навіть створювати звукові хвилі, створюючи основу для звукоізоляційного листа.

Однак, щоб досягти звукоізоляції, розробники також повинні навмисно зробити волокна несумісними з звуковими хвилями, що викликають порушення. Це дозволяє їм гасити інші хвилі. Це метод, подібний до того, як працює технологія шумозаглушення в навушниках.

Під час випробувань дослідники змогли змусити звукоізоляційну плівку видавати до 70 децибел звуку, одночасно зменшуючи небажані звуки до 37 децибел. І це було лише з квадратом шовку розміром 8х8 сантиметрів. У той час як перша частина рівняння тут найкраще працює в невеликих приміщеннях, друга частина може бути використана у великих приміщеннях для фактичної звукоізоляції території.

Це може виявитися надзвичайно корисним у спальнях у квартирах з тонкими стінами, оскільки електричний струм може проходити через лист, змушуючи п’єзоелектричні волокна утримувати матеріал нерухомо, що, по суті, унеможливить проходження будь-якого звуку. Це створює звукоізоляційну плівку, яка може допомогти заблокувати галасливих сусідів або навіть запобігти виходу ваших власних звуків з кімнати.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися