Понеділок, 20 Травня, 2024

Створюють банк голосів, щоб люди без голосу могли говорити своїм голосом

Комп’ютери вже давно здатні повернути людині можливість говорити – приклад Стівена Хокінга, мабуть, відомий кожному. І тепер настав час для другого етапу – щоб такий користувач звучав не як машина, а мав власний голос, який у нього був до втрати. Для цього створюють банк голосів.

Спільна ініціатива дослідників Північносхідного Університету та компанії VocaliD хоче використовувати штучний інтелект для того, щоб людина без голосу могла звучати, як раніше. Це важливий елемент для збереження власної ідентичності. Втратити голос можна, наприклад, через рак горла чи хворобу моторних нейронів.

Дослідники пропонували користувачам записувати свій голос удома, але в багатьох не було необхідного обладнання для створення якісного запису. Також люди часто записували свій голос на фоні суттєвого шуму.

Пацієнтам запропонували приїжджати в центр Voice Preservation Clinic та записувати себе на спеціальному обладнанні в спеціальній кімнаті. «Часто вони приходять до нас в останню хвилину, – кажуть автори ініціативи. – У них немає достатньо часу, щоб зробити копію свого голосу. Вони також сильно переймаються своєю хворобою та операцією. Це великий стрес».

Створення резервної копії свого голосу дещо складніше, ніж просто надиктовування слів у мікрофон. На першому кроці пацієнт читає вірші, розповідає історії, видає монологи на різні теми. Необхідно близько 2-3 годин високоякісного запису. Після цього до справи береться голосовий двигун на основі штучного інтелекту. Він аналізує матеріал і починає промовляти слова в такій же манері, як це робив пацієнт. Причому штучний інтелект озвучує навіть ті слова, які хворий не вимовляв і які не записані на мікрофон.

На останньому етапі науковці завантажують у смартфон відкалібрований під голос пацієнта штучний інтелект. Користувачеві достатньо набрати текст, а гаджет озвучить ці фрази голосом користувача.

Розробники кажуть, що технології з кожним роком поліпшуються. Уже зараз такий штучний голос може старіти разом із пацієнтом, хоча й до певної межі. Поки, наприклад, неможливо перетворити дитячий голос на голос підлітка чи дорослої людини.

Процедура відновлення голосу не з дешевих. Вона коштує $1499, хоча протягом першого тестового року її проводитимуть безкоштовно.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися