Супутниковий зв’язок за ціною бюджетного смартфона: проєкт NyanSat розробляє обладнання за $100

Дослідники проведуть публічну демонстрацію роботи своєї системи на конференції Defcon, яка відбудеться найближчими днями

Супутникові телекомунікації найближчим десятиліттям можуть стати мобільним зв’язком 2.0, забезпечуючи глобальне покриття та інтернет-доступ у найвіддаленіших куточках планети. Компанії інтенсивно виводять сотні супутників на орбіту для розбудови такої мережі. Залишається питання кінцевого обладнання для користувачів, яке коштує дорого. Цю проблему хочуть вирішити в проєкті NyanSat, створивши повний комплекс необхідного обладнання, який коштуватиме не дорожче бюджетного смартфона.

GPS_Satellite_NASA_art-iif

Учасники NyanSat планують досягти ціни користувацького обладнання у $100. Таку низьку вартість вони хочуть отримати, відмовившись від спеціалізованих компонентів на користь загальної електроніки. Особливою інновацією є використання дешевого блоку орієнтування антени, який використовується в квадрокоптерах для орієнтації та навігації.

Підписуйтесь на наш канал у Telegramhttps://t.me/techtodayua

Інша група під назвою Red Balloon розробила для NyanSat материнську плату Antenny, яку виклала у відкритий доступ. Бажаючі можуть замовити її за один долар.

Поки станції NyanSat використовуються для прослуховування радіосигналів з космосу. Розробники кажуть, що великий масив таких станцій може слугувати інструментом дослідження позаземних сигналів. Добровольці створили канал у сервісі Discord, де обговорюють взаємодію своїх станцій та ідеї майбутніх проєктів.

Інженери Red Balloon також створили військовий варіант станції NyanSat. Вона встановлюється на автомобіль і може слугувати хабом для забезпечення зв’язку в усьому світі. Розробники кажуть, що такий хаб може бути корисним, наприклад, у зоні катастрофи, оскільки дозволить швидко надати зв’язок через супутник.

Дослідники проведуть публічну демонстрацію роботи своєї системи на конференції Defcon, яка відбудеться найближчими днями. Глядачам також дозволять перехопити керування станцією та прослуховувати сигнали чи відправляти їх.

Цієї п’ятниці також відбудеться історична подія: хакери будуть ламати реальний супутник на орбіті, і їм за це ще подякують. І не просто подякують, а заплатять $50 000.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я