Симуляція на суперкомп’ютері показала, як народився Місяць

Виявилося, що на орбіті Землі могло опинитися два Місяці

Одна з найпопулярніших версій утворення Місяця стверджує, що це небесне тіло є шматком Землі, який відколовся від планети внаслідок зіткнення з іншим великим небесним тілом на етапі формування нашої планети. Суперкомп’ютер дозволив науковцям подивитися, як це могло відбуватися.

Історія формування Місяця досі покрита таємницею. За однією з найпопулярніших версій, близько 4,5 млрд років назад молода напіврідка Земля зіткнулася з планетою Теєю, розмір якої наближається до розміру Марсу. Такий удар розпилив Тею, і він також міг зруйнувати Землю, але обставини склалися так, що від нашої планети лише відколовся гігантський шматок.

Підписуйтесь на наш Telegram.

Прото-Місяць та інші уламки опинилися на орбіті Землі значно ближче, ніж цей супутник розміщений сьогодні. Гравітація з роками поступово прибрала невеликі уламки на орбіті, а сам Місяць віддалився від планети.

Дослідники з Університету Дурхема провели симуляцію на суперкомп’ютері, щоб наочно подивитися, як могло відбуватися таке зіткнення. Вони дослідили низку варіантів з різними параметрами швидкості Теї, кутом зіткнення, швидкістю обертання.

 

 

Виявилося, що на орбіті Землі могло опинитися два Місяці, якби Тея хоча б трохи оберталася навколо своєї вісі. Лише нерухома планета під час зіткнення генерувала один супутник Землі масою близько 80% маси реального Місяця.