Четвер, 13 Червня, 2024

Танкісти переходять у віртуальність

Завдяки сучасним технологіям танки можуть позбутися однієї зі своїх найбільших вад, а їхні водії отримають режим, схожий на комп’ютерну гру. Таких можливостей цим бойовим машинам та їхньому екіпажу нададуть окуляри віртуальної реальності Oculus Rift. Вони спершу призначалися для розважальних завдань, проте військові побачили їхній потенціал і в бойовій сфері.

Першою країною, яка почала тестувати новітні технології віртуальної реальності, стала Норвегія. Службовці її збройних сил кажуть, що Oculus Rift можуть значно розширити поле зору для механіків танків. Це основна проблема таких машин, оскільки водії змушені дивитися через вузьку шпарину спереду або спеціальний перископ. Через них механік бачить лише прямо: його поле зору обмежене показником приблизно 15 градусів. При цьому дві камери Oculus Rift, які захоплюють поле у 185 градусів, загалом дають коловий огляд в стереоформаті в 360 градусів. Для механіка це виглядає так, ніби ніякого танка немає і він вільно бачить події навколо. При цьому він надійно схований за товщиною броні та не наражає себе на небезпеку.

«Гравці у популярну гру-симулятор Battlefield можуть бачити набагато більше, ніж водій у реальній машині, – каже один з відповідальних за проект Деніел Местервік. – З нашим програмним забезпеченням можна додавати елементи, до яких ми звикли у комп’ютерних іграх. Можна мати мапу, можна показувати орієнтацію у просторі, швидкість – це дуже зручно, коли люки повинні бути зачиненими».

Так виглядає типове місце водія танку

Реальний танк, віртуальний огляд

Норвезькі військові звернулися до цивільної техніки через те, що вона виявляється дешевшою, ніж спеціалізовані військові розробки.

Сама система, яку розробила місцева компанія з візуалізації Making View, виконана зі стандартних комплектуючих, серед яких звичні ПК, недорогі зовнішні камери та нашоломні окуляри Oculus Rift. Загалом військові кажуть, що зовнішні камери обходяться у $2 тис. кожна. До цієї суми також варто додати самі окуляри Oculus Rift ціною $350. Фінальна цифра виявляється значно меншою, ніж $35 тис. – саме стільки коштує спеціалізована військова система віртуальної реальності.

Такий вигляд забезпечують камери Oculus Rift

«Той факт, що Facebook купив Oculus Rift, означає, що в останньої з’явилося надійне джерело фінансування, і розвиток системи буде йти дуже швидко, – каже норвезький майор Ола Петтер Одден. Він був одним з відповідальних за проведення випробувань. – Я ставлюся до цього оптимістично і вважаю, що скоро з’явиться прототип, гідний для бойової роботи».

Радіти поки рано

Хоча нова технологія обіцяє багато переваг танкістам, самі військові кажуть, що вони поки що її тестують та не поспішають впроваджувати. Причина в тому, що така система не може повністю замінити власні очі водія, а це означає, що йому на полі бою доведеться висовуватися з танку, щоб роздивитися ситуацію навколо і тим самим – наразити себе на небезпеку. Подібне відбувається через те, що зовнішнє обладнання системи, встановлене на броні, виявляється вразливим до пошкоджень – саме того, від чого воно повинно захищати механіка.

Механік керує танком за допомогою Oculus Rift

Окрім цього, Oculus Rift має низку власних «дитячих» хвороб, наприклад, запаморочення в деяких користувачів під час використання. «Окуляри більше навантажують очі, оскільки генерують синтетичну картинку. Тому систему будуть використовувати тоді, коли водій боїться бути пораненим, – говорить Одден. – А ось під час довгих перегонів транспорту виявляється зручніше визирати з люка. Це природніше для голови і не так швидко втомлює.

Військові сподіваються, що наступне покоління технології буде забезпечувати більше деталей у картинці. «Концепція гарна, проте технології ще не готові, – каже майор. – Поки що вони забезпечують прийнятне зображення на відстані 10-15 метрів. Якщо дистанція більша, тоді важко розібрати деталі, наприклад, ворога, який несе зброю».

За матеріалами: CNet, BBC, Tu.no

1 коментар

Comments are closed.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися