Вівторок, 23 Липня, 2024

Таємниця ліфтів: кнопка закриття дверей виявилася плацебо

Почекати кілька зайвих секунд всередині ліфту до закриття його дверей виявляється складно, і тому ми часто нажимаємо кнопку закриття. Але, кажуть експерти, ці кнопки перестали працювати десь у 90-х роках, коли ліфти змусили тримати двері відчиненими так довго, щоб кожен зміг нормально в нього зайти. Змусити ліфт закрити двері швидше неможливо, проте наявність такої клавіші дає нам спокій та відчуття контролю.

doorclosebutton

Хоча кнопка закриття дверей ліфту не працює для громадян, вона виконує свої функції для пожежників та обслуговуючого персоналу. Але для цього треба мати спеціальний код або ключ. Директор компанії-виробника ліфтів National Elevator Industry Inc. Карен Пенафіель каже, що середній термін експлуатації ліфту – близько 25 років. За її словами якщо не всі, то більшість ліфтів не має кнопки закриття, яка працює. А ось кнопка відкриття працює, як потрібно.

Прибрати кнопки закриття з уже встановлених ліфтів буде не лише дорогою, але й поганою ідеєю. «Відчуття контролю дуже важливе, – говорить професор психології Гарварду Елен Лангер. – Воно зменшує стрес та покращує самопочуття». Його підтримує професор психології Університету Дрексела у Філадельфії Джон Коуніос. За його словами, відчуття контролю, яке дають нам ці фальшиві кнопки, береже нас від депресії.

За матеріалами: NY Times

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися