П’ятниця, 21 Червня, 2024

Технологія MagSafe у iPhone 12 може зупиняти кардіостимулятори

Смартфон iPhone 12 може виявитися небезпечним для людей, яким імплантували кардіостимулятор. Магніти в зарядці MagSafe можуть деактивувати ці кардіостимулятори. Такі результати озвучили науковці Інституту серця та судин імені Генрі Форда.

MagSafe є технологією бездротового заряджання, в якій для більш зручного та коректного підключення використовуються магніти. Вони вбудовані як в смартфони iPhone, так і в зарядні станції та інші аксесуари. Користувачеві досить піднести мобільник, щоб магнітне поле магнітів само спозиціонувало приймальну та передавальну котушки. Правильне розміщення котушок є критично важливим для ефективності заряджання та зменшення нагріву.

У імплантованих кардіостимуляторів є вимикач, який активується за допомогою зовнішнього магнітного поля. Так їх можна вмикати та вимикати без хірургічного втручання.

У експерименті iPhone 12 розмістили над серцем пацієнта з імплантованим кардіостимулятором Medtronic. Контролер серця вимкнувся і вимикався щоразу як смартфон підносили поруч. Ситуація повторювалася з різними положеннями телефону в нагрудній кишені.

У Apple попереджали, про можливий ризик збоїв медичних приладів, хоча заявили, що iPhone 12 не становить більшої загрози попри те, що в цих смартфонах значно збільшилася кількість вбудованих магнітів.

Дослідники відмічають, що смартфони без магнітного кільця як у iPhone 12 мають низький ризик взаємодії з кардіостимуляторами. Однак вони також підкреслили, що фітнес-трекери також відомі здатністю впливати на кардіостимулятори. Видання Medical Xpress повідомляло, що таку поведінку демонструють браслети Fitbit, а також вейпи, годинник iWatch.

Експерти кажуть, що для остаточних висновнків потрібно більше досліджень. Тим часом користувачам з імплантованими кардіостимуляторами вони рекомендують тримати iPhone 12 чи інші гаджети з магнітами подалі від області серця.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися