Середа, 6 Грудня, 2023

Telegram дозволить юзерам продавати свої імена

Telegram планує дозволити користувачам розміщувати свій цифровий ідентифікатор на публічному ринку. Імена акаунтів зможуть перекупити інші користувачі цього месенджера.

Telegram оголосив в офіційному повідомленні, що майже готовий випустити аукціонну платформу для імен користувачів у блокчейні TON (The Open Network). Ймовірно, для транзакцій буде використовуватися рідна криптовалюта блокчейна Toncoin.

Ще в серпні засновник Telegram Павло Дуров згадав, що зацікавився таким аукціоном після того, як побачив, скільки заробили на аукціоні гаманців і доменних імен у старому блокчейні.

«Якщо TON вдалося досягти цих результатів, уявіть, наскільки успішним міг би бути Telegram з його 700 мільйонами користувачів, якби ми виставили на аукціон зарезервовані імена користувачів @, посилання на групи та канали», — написав Дуров.

Він додав, що право власності на ці імена користувачів буде «захищено» в блокчейні, подібно до NFT. Він також зазначив, що інші елементи Telegram, такі як стікери, канали або навіть емодзі, також можуть виставити на аукціон.

Засновник також сказав, що на додаток до імен користувачів, всі імена користувачів із чотирьох літер можуть бути виставлені на аукціон, наприклад, @bank, @club.

Telegram раніше експериментував із криптовалютою, хоча йому довелося припинити роботу над власною Telegram Open Network і криптовалютою Gram після того, як Комісія з цінних паперів і бірж США перевіряла їх на продаж незареєстрованих цінних паперів. Після того, як федеральний суддя виніс рішення на користь Комісії, Telegram припинив роботу над Gram і припинив розробку блокчейну. У 2021 році розробники передали контроль над блокчейном TON Foundation.

Telegram має 500 мільйонів активних користувачів щомісяця, і він став широко використовуватися в таких країнах, як Іран, завдяки наскрізному шифруванню, що підвищує захист комунікації.

Цей захист є ключовою перевагою Telegram. За даними Korea Herald, нещодавно додаток отримав невеликий приріст популярності після того, як південнокорейська компанія Kakao та її додаток KakaoTalk пережили кількаденне знеструмлення, через що мільйони користувачів втратили зв’язок через цей месенджер.

Але це дотримання анонімності спричинило певні тертя з урядами. Німеччина нещодавно оштрафувала Telegram на 5 мільйонів доларів за те, що він не налаштував системи для виявлення незаконного контенту. Telegram часто використовується багатьма далеко радикальними онлайн-групами правого крила, а також політичними дисидентами через його анонімний характер.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися