Субота, 9 Грудня, 2023

Темний режим на iPhone 11 зберігає до 30% заряду

Якщо потрібно продовжити термін роботи свого iPhone 11 без підзаряджання, активація темної теми є дієвим рішенням. YouTube-блогери з каналу PhoneBuff на практиці заміряли енергоефективність однакового набору додатків, але у світлому та темному варіантах оформлення. Тестовим апаратом виступив iPhone 11 Pro Max.

Зі світлою темою смартфон пропрацював трохи більше семи з половиною годин, розрядившись до нуля. Активація темної теми дозволила протягом цього часу зберегти ще 30% заряду.

Хоча темна тема оформлення береже акумулятор, але за це розплачуються очі. Науковці провели тестування і встановили, що чорний текст на білому фоні сприймається на 26% краще, якщо порівнювати зі світлим текстом на темному фоні.

Темний фон з білими літерами змушує очі фіксуватися на тексті та напружуватися. Читання такого тексту є стресом для очей. Причина напруження в тому, що слова білого кольору починають зливатися в один сукупний потік. Форма літер та слів спотворюється, їх важче розпізнати.

Рекомендації лікарів до сьогодні не змінилися: білий фон кращий. Директор оптометричної лабораторії Університету Пасифік у США, доктор медицини Джеймс Шіді радить тримати світлий фон з темним текстом. Він також рекомендує зробити мінімальний шрифт утричі більшим, ніж мінімальний, який ще можна читати на конкретному гаджеті.

Спільнота дизайнерів UXmovement у 2011 році опублікувала статтю «Коли використовувати білий текст на темному фоні». Рекомендація до дизайну інтерфейсу: «потрібно уникати використання білого тексту на темному фоні, щоб користувачам було простіше читати».

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися