Неділя, 25 Лютого, 2024

Теорія падіння: коротко про тріщини екранів

Захисне скло на екранах сучасних мобільників дуже міцне: ними можна навіть цвяшки забивати. Вони витримують удари молотком та не піддаються пошкодженню металевими предметами. Однак при цьому іноді достатньо одного падіння на асфальт, і вся ця міць кудись дівається, а екран гаджета покривається сіткою дрібних тріщин. Експерти розповіли, чому так відбувається.

Імовірність пошкодження скла на екрані, за їхніми словами, залежить від багатьох факторів: ваги мобільника, типу матеріалу та кута падіння. «Якщо гаджет приземляється на кут, тоді варто очікувати масштабних пошкоджень», – каже директор центру відновлюваної енергії Університету Каліфорнії Янг Янг. Ідеальним падінням, за його словами, є приземлення всією поверхнею екрана.

При цьому коли гаджет падає на тверду поверхню на кшталт асфальту, тоді пошкоджень також не уникнути, зазначає старший віце-президент Corning Джеффрі Евенсон. Його компанія виготовляє загартоване скло, яке використовують багато виробників смартфонів, серед яких Apple та Samsung.

Він каже, що коли пристрій падає на тверду поверхню, енергія удару розподіляється нерівномірно. Вона концентрується в точках дотику екрана з асфальтом, і часто її показники перевищують міцність скла.

Чохол для захисту

Зменшити ймовірність пошкодження можна за допомогою чохла, при цьому чим більший пристрій, тим товстіший захист потрібен. Це пояснюється тим, що сила удару дорівнює масі гаджета, помножену на прискорення при падінні. Чим важчий гаджет, тим більше навантаження він сприймає при ударі.

«Кращий захист надають комбіновані чохли з двох шарів матеріалу, – говорить виконавчий директор виробника аксесуарів для гаджетів Otter Products Браян Томас. – М’який зовнішній шар поглинатиме удар, а твердий внутрішній триматиме форму».

Він також наголошує, що чохол варто ретельно підбирати, оскільки різноманітні дефекти в цьому аксесуарі підвищують ризик пошкодження. Наприклад, погане кріплення призводить до того, що смартфон переміщуватиметься всередині або взагалі може випасти назовні.

Томас також каже, що потрібно остерігатись браку. Він згадує, як декілька років тому в продажу з’явились чохли з технологічними рештками матеріалу всередині. Через це внутрішня поверхня аксесуара не прилягала щільно до гаджета та створювала зони концентрації напружень під час удару об землю.

Подряпини – причина тріщин

На початку смартфонної ери виробники аргументували перехід від пластику до скла більшою міцністю останнього. Однак щоденне носіння в кишені зменшує її та робить гаджет вразливішим, оскільки подряпини від піщинок та ключів створюють ймовірні точки руйнування. Такі пошкодження можуть бути навіть непомітні оку, проте вони проявлять себе в неочікуваний момент.

Виробники скла працюють над цією проблемою: Corning створила Gorilla Glass 3, яка зменшила кількість видимих подряпин на 40%. Завдяки цьому для появи тріщин необхідно ударити гаджет із втричі більшою силою.

Лист Gorilla Glass 3 проходить випробування навантаженням

Однак скоро ці показники можуть стати несуттєвими, оскільки індустрія поступово освоює сапфір – матеріал, який невразливий до подряпин. Подібну властивість він має завдяки тому, що він майже такий твердий, як діамант, який вважається найтвердішим мінералом у світі.

Одна з перших компаній, яка хоче впровадити новинку у своїй продукції, стане Apple: вона заплатила фірмі GT Advanced Technologies майже $578 млн для виготовлення сапфіру.

«Більшість виробників зацікавлені у сапфірі, – каже старший аналітик французької компанії Yole D?veloppement Ерік Віре. – Ми очікуємо побачити, що буде робити Apple».

За матеріалами: NY Times.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися