Субота, 9 Грудня, 2023

Тепер можна точно дізнатися ваш заробіток, лише почитавши ваші пости в соцмережах

Масштабне дослідження показує, що онлайн-діяльність користувачів дозволяє точно визначити їхній соціально-економічний статус. Точно знаючи, скільки ви та члени вашої родини заробляють, платформи соціальних мереж можуть пропонувати контент, який відповідає рівню вашого доходу. Крім того, рекламодавці та компанії електронної комерції можуть скористатися цим економічним профілюванням для ефективнішого націлювання на споживачів, рекламуючи конкретні продукти за різними цінами відповідно до рівня доходу користувача.

Дослідження, проведене вченими Лондонського університету королеви Марії, включало аналіз 2,6 мільйона дописів у відомій соціальній мережі Nextdoor. Це масштабне дослідження опубліковане в Proceedings of the International AAAI Conference on Web and Social Media. Дослідники зібрали та проаналізували дописи із 64 283 районів у Сполучених Штатах і 3325 районів у Сполученому Королівстві у період з листопада 2020 року по вересень 2021 року. З 10 мільйонами користувачів платформа дозволяє перевіреним мешканцям ділитися публікаціями на форумах, присвячених до своїх околиць. Результати дослідження збігаються в обох країнах.

Використовуючи лише контент публікацій користувача, вдалося точно визначити його дохід. Дослідники відзначили значну різницю в типі контенту, який публікують жителі більш заможних районів порівняно з жителями менш заможних районів. Це відкриття свідчить про те, що наша загальна онлайн-діяльність може надати уявлення про наше соціально-економічне становище, створюючи потенціал для профілювання користувачів.

Результати дослідження, наприклад, показують, що люди, які живуть у заможніших районах, частіше діляться позитивними публікаціями, але більше обговорюють злочини, навіть якщо фактичний рівень злочинності нижчий, ніж у бідніших районах.

Доктор Ігнасіо Кастро, провідний дослідник і викладач аналітики даних Лондонського університету королеви Марії, сказав: «Наше дослідження показує, що текст, опублікований користувачами з бідних районів, відрізняється від тексту, створеного в більш багатих районах. Контент онлайн-користувачів розкриває соціально-економічні чинники: у заможніших районах більше публікують повідомлення, чутливі до кримінальної відповідальності, але загалом у публікаціях більше позитивних настроїв».

Мешканці багатших районів більше стурбовані злочинністю: 20% найбагатших районів обговорюють злочинність приблизно в 1,5 рази частіше, ніж найбідніші райони. Це відбувається, незважаючи на те, що рівень злочинності в цих бідніших районах у 1,3 рази вищий. Люди, які живуть у багатих районах з меншою нерівністю, більше за всіх обговорюють злочинність.

Щодо типу злочинів, про які йдеться, ненасильницькі злочини обговорюються більше, ніж насильницькі. Більшість тенденцій користувальницького контенту дуже схожі між США та Великою Британією, з однією помітною відмінністю, коли йдеться про зброю та насильницькі злочини, які більше обговорюються в США, ніж у Великій Британії для багатших районів. Це не стосується районів із середнім рівнем доходу, оскільки жителі Великої Британії частіше пишуть про цей вид злочинів, ніж їхні колеги зі США.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися