Термін служби AMOLED змогли збільшити за допомогою додаткового субпікселя

Інженери Universal Display пропонують використовувати матрицю AMOLED не з трьох, як зазвичай, а з чотирьох субпікселів

Одна з особливостей екранів AMOLED/OLED – їхнє зношування, що проявляється у вигляді залишкових символів на екрані, які видно при зміні зображення. Такі ефекти вигоряння на сучасних смартфонах можуть проявитися вже за кілька тижнів під початку використання. Компанія Universal Display представила спосіб суттєвого збільшення ресурсу цього типу екранів та зменшення енергоспоживання на 33%.

Інженери Universal Display пропонують використовувати матрицю AMOLED не з трьох, як зазвичай, а з чотирьох субпікселів. У новій структурі до стандартних елементів червоного, синього і зеленого кольору додали ще й блакитний елемент. Органічний світлодіод блакитного кольору дозволяє збільшити термін служби дисплея і зменшити споживану ним потужність. Ресурс збільшується завдяки тому, що синій світлодіод може працювати з меншою інтенсивністю, а також внаслідок підвищеного терміну служби блакитного світлодіода.

Вперше розробку Universal Display представили ще в 2010 році, але індустрія зацікавилася нею лише зараз, коли її знову показали на виставці OLED Korea 2019.