Неділя, 10 Грудня, 2023

Tesla тимчасово дозволила власникам її автомобілів використати повну ємність акумулятора, щоб втекти від урагану

Деякі власники автомобілів Tesla 60 та 60D отримали апдейт прошивки, який має допомогти їм втекти від урагану Ірма, який бушує у Флориді. У цьому оновленні компанія дозволила використати повну ємність батарей. Пропозиція діє до 16 вересня, після чого вона деактивується.

Tesla

Свій апдейт Tesla випустила після того, як з компанією зв’язався один із власників автомобіля цієї марки. Він заявив, що аби дістатися зони евакуації, йому потрібно проїхати на одному заряді приблизно на 50 км більше, ніж дозволяє його електромобіль. Особливість електромобілів у тому, що для відновлення запасу ходу потрібно 8 та більше годин. Спеціалізовані станції швидкого заряджання хоча також потребують часу – близько 30-60 хвилин, – не завжди знаходяться у радіусі доступності. До того ж у ситуації з нашестям урагану деякі із цих станцій-суперчарджерів припинили обслуговування клієнтів.

Моделі Tesla 60 та 60D пропонують дальність приблизно у 350 кілометрів на одному заряді. При цьому використовується приблизно 60 кВт енергії. Однак у цих автомобілях ємність акумулятора дорівнює близько 75 кіловат.

Урізання доступної ємності акумулятора на рівні 80% від максимуму є маркетинговим ходом – переробка апаратної частини вимагає суттєвих затрат. Tesla програмно обмежила доступну ємність батареї, що дозволило їй випустити дешевші моделі Model X 60D, Model S 60, 60D. За плату від $4500 до $9000 покупці цих машин можуть розблокувати всі 100% доступної ємності акумулятора. Ціна відрізнялася для різних моделей автомобілів та часу, коли водій замовляв розблокування.

Tesla S 60 – задньопривідний електрокар, який розвиває 315 кінських сил, а повнопривідний – 328 кінських сил. Розгін з місця до 100 км/год – 5,8 і 5,4 с відповідно, пробіг на одному заряді – 338 і 351 км. Мінімальна ціна седана Tesla Model S 60 в Європі – 64 300 євро.

Не витрачати десятки годин на заряджання Tesla пропонується за допомогою станцій швидкого заряджання Tesla Supercharger, які працюють з потужністю від 120 до 135 кВт. На сайті компанії зазначалося, що планується відкриття 2 станцій в Україні: у Житомирі та біля села Опарипси Рівненської області.

На сьогоднішній день у Європі більше 72 тис. громадських зарядних пристроїв для електромашин, але лише 5800 з них відповідають критеріям «швидких», потужність становить від 43 кВт.

Тільки автомобілі, продані до 22 січня 2017 року, будуть користуватися довічним безплатним швидким заряджанням на станціях Tesla Superchargers. Автомобілі, продані після січня 2017 року, отримають 400 кВт?год безплатного швидкого заряджання на рік. Після перевищення цієї кількості власнику доведеться сплатити вартість спожитої електрики. У разі заряджання через звичайні розетки чи на інших станціях усі власники сплачують за енергію.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися