Тім Кук: Facebook запізнилася для введення саморегулювання

Кук волів би, щоб Facebook та інші компанії зупинили використання персональних даних своїх користувачів для створення деталізованих профілів людей

Facebook повинна була ввести саморегулювання вже давно, але зараз для цього стало запізно. Таку думку висловив директор Apple Тім Кук в інтерв’ю виданню Recode. Топ-менеджер також засуджує дії директора Facebook Марка Цукерберга та інших, хто торгує даними користувачів.

Кук волів би, щоб Facebook та інші компанії зупинили використання персональних даних своїх користувачів для створення деталізованих профілів людей, отриманих на основі інформації з багатьох джерел.

«Я думаю, краща регуляція – це саморегуляція. Однак, на мою думку, ми вже пройшли цю точку, – говорить Кук. – Правда в тому, що ми могли заробити купу грошей, якби монетизували наших клієнтів так, ніби вони є нашим продуктом. Ми вибрали цього не робити».

Коли в Кука запитали, що б він робив, якби опинився на місці Цукерберга, він відповів: «Я б не опинився в цій ситуації».

Facebook не приховувала, що її користувачі є товаром на продаж, але самі користувачі чомусь помітили це лише нещодавно, коли стало відомо, що компанія Cambridge Analytica використовує дані дещо «глибше», ніж про це офіційно заявляли у Facebook. У своїй офіційній заяві соцмережа стверджує, що обурена тим, як її ошукали у питанні використання даних, що в ній знаходяться.

Вперше про можливе застосування Cambridge Analytica методів психометрії писав у грудні 2016 року швейцарський журнал Das Magazin. Компанія намагалася моделювати вподобання користувачів соцмереж, показуючи їм відповідну політичну рекламу. Телеканал Channel 4 News зняв на приховану камеру розмову з керівником Cambridge Analytica Олександром Ніксом, який зізнався, що понад 200 разів впливав на виборчі кампанії по всьому світу.