Топ-менеджер Xiaomi пояснив, як компанія випускає такі дешеві смартфони

Директор з маркетингу також розповів про безрамковий смартфон Xiaomi Mi Mix

Китайська марка Xiaomi стала відомою насамперед потужними, але водночас дешевими телефонами. Її девайси коштують суттєво дешевше за конкурентів, і стає цікаво, як компанії це вдалося. В інтерв’ю виданню Ferra директор з маркетингу Xiaomi Донован Сан розповів, яким чином фірма може тримати ціну на нижчому рівні.

Xiaomi

«Неправильно розглядати діяльність Xiaomi тільки на прикладі апаратної частини або сервісів. Наша бізнес-модель заснована відразу на трьох стовпах: пристроях, програмному забезпеченні й екосистемі, – каже топ-менеджер. – Ціна на наші смартфони заснована на моделі «витрати плюс». Цим ми відрізняємося від багатьох наших конкурентів. А смартфони Xiaomi – платформа з набором онлайн-послуг для користувачів, які з інтернетом на «ти». Це постійне джерело доходів, який доповнює нашу бізнес-модель». Модель «витрати плюс» – це спосіб, при якому ціна розраховується не відносно попиту, а у вигляді фіксованої надбавки до собівартості.

Донован Сан зазначив, що фірмові сервіси Xiaomi не обмежуються тільки китайським ринком. Компанія впроваджує їх у будь-яких країнах, де є велика кількість користувачів смартфонів Xiaomi.

«Смартфони Xiaomi залишаються доступними, як я вже зазначав, завдяки унікальній бізнес-моделі компанії і незвичайного підходу до торгівлі. Якщо ви пам’ятаєте, ми довели, наскільки ефективними можуть бути інтернет-продажі, тоді, коли наші конкуренти це ще не усвідомлювали, – пояснює менеджер. – Сьогодні ми присутні і в стільникових салонах, але не простих, а таких, у яких присутні «товар обличчям», розумні ціни і увага до покупця».

Директор з маркетингу також розповів про безрамковий смартфон Xiaomi Mi Mix. Сан каже, що цей апарат є демонстрацією технічного потенціалу компанії і серйозного підходу до дизайну, нових технологій у дисплеях смартфонів. Це бачення Xiaomi телефонів майбутнього. «Mi MIX виявився дуже успішною моделлю і був дуже тепло прийнятий нашими шанувальниками, тому ми не перестанемо впроваджувати нововведення в реалізацію дисплеїв в смартфонах, – каже він. – Повірте, у нас в запасі достатньо приємних сюрпризів для ентузіастів».