Третина ціни смартфона йде на патенти

Топові й продуктивні телефони продаються за ціною від $600 і вище, але при цьому у виробництві вони обходяться значно дешевше. Віце-президент Intel Енн Армстронг і адвокати компанії WilmerHale, яка представляла Apple, розповіли, чому смартфони коштують дорожче.

Апаратне начиння сучасного смартфона за $400 обходиться порівняно дешево. У сумі це близько $150, і в цю цифру входить вартість екрана ($20), флеш-пам’яті ($22), процесора ($17), модуля камери ($10), батареї ($6) та інших компонентів. Це приблизно 37% вартості всього гаджета. Ще 30% необхідно заплатити власникам патентів на технології всередині нього.

Ціна інтелектуальної власності за патенти на зв’язок четвертого покоління 4G, яку хочуть різні розробники

За оцінками дослідників, за інтелектуальну власність усередині сучасного мобільника необхідно віддати близько $120. Адже мобільні технології покривають сьогодні близько 250 тис. патентів. У 2000 році їх налічувалося всього 70 тис.

Наприклад, патенти на технологію 4G обходяться покупцям мобільників ціною в $400 в суму приблизно $54. А для підтримки карт пам’яті в пристрої його розробник повинен вступити в асоціацію SDA, заплативши разовий внесок у розмірі $4500 і потім сплачуючи по $3 тис. щороку. Патенти на Wi-Fi теж обходяться недешево і залежать від розробника чіпа. Найбільше просить Lucent Technologies, яка хоче разовий внесок в $10 тис. плюс 5% від ціни пристрою.

Ліцензія на розроблений Ericsson в 1994 році стандарт Bluetooth безплатна, але ті компанії, які хочуть впливати на її розвиток, повинні заплатити до $35 тис. за членство в комітеті Bluetooth SIG, який займається її розробкою. За наявність NFC розробникам мобільників доводиться платити близько $0,37 з кожного пристрою, і ця цифра змінюється залежно від обсягу партії. Підтримка стандарту MP3 додає до ціни пристрою ще $0,6 і ця цифра також залежить від обсягу виробництва.