Неділя, 19 Травня, 2024

Трильйони кадрів на секунду для дуже детального відео

Знімати об’єкти на підвищеній швидкості, щоб отримати ефект сповільнення часу, сьогодні вміють навіть смартфони. Проте їм ніколи не досягнути результатів нової розробки японських учених – камери, яка забезпечує частоту зйомки в 4,4 трильйона кадрів на секунду. Це в 1000 разів швидше, ніж дозволяють сьогоднішні лідери серед швидкісної фототехніки.

За надвисоку швидкість зйомки доводиться платити досить низькою роздільною здатністю: камера забезпечує лише 450х450 точок. В основі технології лежить метод зйомки зі швидкістю світла STAMP, відомий також як фемтофотографія. Його суть полягає у записі віддзеркаленого від об’єктів світла спеціального лазера. Отримані дані потім оброблюються спеціальними алгоритмами.

Така техніка дозволяє знімати протікання дуже швидких реакцій, наприклад, хімічних, або передачу тепла. Останній процес протікає зі швидкістю 1/6 від швидкості світла. Поки що камерою STAMP можна записувати різні події в лабораторії, оскільки її перший прототип, на розробку якого пішло три роки, займає один квадратний метр площі.

Якщо вченим вдасться зменшити розміри такої фотокамери, тоді нова технологія може знайти застосування в медицині і дозволить домогтися кращого ефекту від взаємодії ультразвуку з біологічними тканинами, а також допоможе краще зрозуміти принцип роботи лазерів високої потужності, які застосовуються у виробництві автомобілів і напівпровідників.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися