Субота, 22 Червня, 2024

Троянди перетворилися на електростанції

Фахівці Лабораторії органічної електроніки Лінчепінзького університету в Швеції змогли вперше в історії вбудувати електронні елементи в живу квітку. Керівник проекту Магнус Берггрен каже, що результати наукової роботи можуть використовуватися для створення «зелених антен» – датчиків здоров’я рослин. Учені також планують реалізувати систему з вироблення електрики з рослин.

На створення «електричної троянди» у шведських дослідників пішло близько 20 років – робота просувалася вкрай повільно через нестачу фінансування. У результаті фахівці отримали логічний вентиль, який працює, і транзистор – ключові елементи будь-якої електронної схеми.

Вбудувати елементи вдалося після винаходу полімеру PEDOT-S, який всмоктується в судинну систему рослин подібно воді й утворює в ній аналог дротів. По них можна посилати електричний струм без блокування попадання в тканини поживних речовин і води.

На наступному етапі досліджень учені змішали полімер PEDOT-S і нановолокна з целюлози, прибрали за допомогою вакуумного інструменту з тканин квітки повітря, а потім закачали суміш на його місця. Після подачі струму листя квітки стало повільно міняти колір – синіти і зеленіти по черзі.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися