Понеділок, 20 Травня, 2024

Творці MP3 сказали, що цей формат аудіо «помер»

Лише днями найпопулярніший музичний формат MP3 став вільним від ліцензійних відрахувань, як його розробники сказали, що цей тип звукового кодування «вмер». Це вже не перша його «смерть», але цього разу – офіційна, вважають його автори з інституту Фраунгофера. Формат сьогодні існує близько 22 років.

MP3

Уперше «смерть» MP3 анонсували навесні 1995 року під час конференції в німецькому місті Ерланген. Тоді цей формат, який почали розробляти у 80-х, мав низьку популярність. На початку 1995 року стандарт, можна сказати, був на штучному диханні – він мав всього одну ліцензійну угоду з використання на хокейних аренах у США. А кілька місяців потому чергова спроба зробити MP3 популярним стандартом провалилася.

Після цього Інститут Фраунхофера почав роздавати програмне забезпечення, яке дозволяло користувачам конвертувати свої аудіо-CD у цифрові MP3. Це сталося буквально за кілька місяців після конференції, після чого цей формат стиснення «вистрілив» та став однією з причин шаленого успіху плеєрів Apple iPod та сформував таку музичну індустрію, якою вона є сьогодні.

Директор підрозділу інституту Фраунхофера та один з керівників проекту MP3 Бернхард Гріл сказав, що майбутнє за іншим стандартом, який також розробляли в цій установі. Мова йде про AAC – Advanced Audio Coding. За словами фахівця, цей формат сьогодні став стандартом де-факто для музичних файлів та відео на мобільних телефонах. Також AAC є більш ефективним та надає більше функціональності.

У форматі MP3 використовується алгоритм стиснення з втратами. Він дозволяє істотно зменшити розмір файлів і забезпечує якість відтворення звуку. При створенні MP3 із середнім бітрейтом 128 кбіт/с вийде файл, який за розміром буде в 11 разів меншим за файл із CD-Audio.

Нинішнє оголошення «смерті» MP3 може виявитися правдивим. Музичні компанії вже пропонують користувачам кращі варіанти аудіо, ніж може надати цей формат. Одна з таких – Deezer, яка є популярним у Франції та США музичним стримінговим сервісом. Вона почала надавати звук високої роздільної здатності за дві ціни від акаунту Spotify. Інший музичний сервіс Tidal зробив те саме.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися