У 2018 році кількість спам-дзвінків зросла на 300%

Загалом із січня по жовтень 2018 року абоненти в усьому світі отримали 17,7 млрд спам-дзвінків.

Цього року власникам мобільних апаратів більше докучали телефонні спамери. За даними сервісу Truecaller, у 2018-му кількість спам-дзвінків глобально зросла на 300%. Хоча в деяких країнах спостерігалося невелике зменшення обсягів спаму.

За даними Truecaller – сервісу ідентифікації абонентів, у світі спамерським дзвінком є кожний четвертий. При цьому в деяких країнах найбільшими спамерами є самі мобільні оператори. Також найчастіше набридають користувачам фінансові сервіси, страхувальники, телемагазини та шахраї.

Найбільш заспамленими є мобільні абоненти у Бразилії, де кожен абонент отримує 37,5% спам-дзвінків на місяць. Торік ця цифра була на 81% меншою.

Загалом жителі в країнах Латинської Америки стали більше потерпати від спам-дзвінків. У Коста-Ріці їхня кількість зросла на 330% – рекорд для даного регіону. А Чилі стала третьою країною світу за кількістю спам-дзвінків.

У США, які були другою найбільш заспамленою дзвінками країною, кількість таких дзвінків скоротилася приблизно на 1,5%. Це дозволило державі опуститися на восьме місце за кількістю телефонного спаму. Переважно у США клієнти страждають від шахраїв – майже 10% мобільних абонентів втрачали гроші за останній рік, а всього – 24,9 млн американців. У середньому зловмисникам вдавалося «витягти» з жертви $357, що в масштабах країни склало $8,9 млрд.

Канада, якої торік взагалі не було в рейтингу, у 2018-му спостерігає збільшення спам-дзвінків на 67%. Майже 69% усіх дзвінків в цій країні є шахрайськими дзвінками.

На європейському ринку у 2018 році кількість спаму зросла в Іспанії (100%), Греції (54,1%) та Італії (22,7%.).

В Африці лідерами за кількістю спам-дзвінків є Кенія, Марокко, Єгипет та Нігерія. Окремо виділяється Південноафриканська республіка, в якій абоненти у 2018-му почали отримувати не 15, а 21 спам-дзвінок на місяць – зростання на 40%.

Загалом із січня по жовтень 2018 року абоненти в усьому світі отримали 17,7 млрд спам-дзвінків. Це дзвінки, які користувачі та алгоритми Truecaller визначили як небажані.